اخبار برگزیده

1395/10/15 چهارشنبه

فرمانده منطقه یکم نداجا:زنده نگاه‌داشتن فرهنگ پایداری و مقاومت، نیازمند هنر است

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: زنده نگاه‌داشتن فرهنگ پایداری و مقاومت، نیازمند هنر است که مسئولین عرصه فرهنگ و هنر کشور در این زمینه کم نگذاشته‌اند.

 

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: زنده نگاه‌داشتن فرهنگ پایداری و مقاومت، نیازمند هنر است که مسئولین عرصه فرهنگ و هنر کشور در این زمینه کم نگذاشته‌اند.
امیر دریادار دوم حسین آزاد که در شب خاطره "یاد سهند، یار سبلان" بر عرشه ناو شکن جماران سخن می گفت: تصریح کرد: پیشکسوتان نیروی دریایی به یاد دارند دوران جنگ تحمیلی بسیار سخت بود و اگر نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران مدیریت در دریا در آن زمان را بر عهده نداشت، سرنوشت نامشخصی برای کشور رقم می خورد.
وی ادامه داد: نیروی دریایی براساس داشته‌ها و اطلاعات رزمی که از 6 ماه قبل از تجاوز رژیم بعث آماده کرده بود، کمترین آسیب را دید و کاری کرد تا زیرساخت‌های کشور کمترین آسیب را ببینند.
دریادار آزاد بیان کرد: نیروی دریایی اقتصاد جنگ را از ابتدا تا آخر مدیریت کرد و اگر توسط کشورهای دیگر از عراق در جنگ تحمیلی پشتیبانی صورت نمی‌گرفت، بعثی‌ها بیش از 6 ماه توان اداره جنگ را نداشتند.
وی تصریح کرد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران هم‌اکنون مرزهای خود را تا نیم‌کره شمالی افزایش داده است و حتی تا نیمکره جنوبی و اقیانوس هند نیز در حال حراست از منافع خود هستیم که همه آنها به واسطه راهبردهای امام خمینی(ره) و هدایت مقام معظم رهبری صورت گرفته است.
فرمانده منطقه یکم نداجا افزود: حضور ایران اسلامی در دریا عظمت ملت و اقتدار انقلاب اسلامی است و اعتقاد داریم امروز نوک پیکان دفاع از کشور، عرصه رسانه در بخش‌های فرهنگی و هنری است که انصافاً رسانه‌های ما در این زمینه خوب عمل کرده اند که باید به تلاش فعالین متصدیان در این حوزه آفرین گفت.
وی در پایان گفت: زنده نگه‌داشتن فرهنگ پایداری و مقاومت نیازمند هنر است که مسئولین این راه در کشور کم نگذاشته‌اند و با الطاف الهی امیدوارم در این راه موفق باشیم.
 

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر