اخبار برگزیده

1395/10/15 چهارشنبه

فرمانده منطقه یکم نداجا:زنده نگاه‌داشتن فرهنگ پایداری و مقاومت، نیازمند هنر است

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: زنده نگاه‌داشتن فرهنگ پایداری و مقاومت، نیازمند هنر است که مسئولین عرصه فرهنگ و هنر کشور در این زمینه کم نگذاشته‌اند.

 

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: زنده نگاه‌داشتن فرهنگ پایداری و مقاومت، نیازمند هنر است که مسئولین عرصه فرهنگ و هنر کشور در این زمینه کم نگذاشته‌اند.
امیر دریادار دوم حسین آزاد که در شب خاطره "یاد سهند، یار سبلان" بر عرشه ناو شکن جماران سخن می گفت: تصریح کرد: پیشکسوتان نیروی دریایی به یاد دارند دوران جنگ تحمیلی بسیار سخت بود و اگر نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران مدیریت در دریا در آن زمان را بر عهده نداشت، سرنوشت نامشخصی برای کشور رقم می خورد.
وی ادامه داد: نیروی دریایی براساس داشته‌ها و اطلاعات رزمی که از 6 ماه قبل از تجاوز رژیم بعث آماده کرده بود، کمترین آسیب را دید و کاری کرد تا زیرساخت‌های کشور کمترین آسیب را ببینند.
دریادار آزاد بیان کرد: نیروی دریایی اقتصاد جنگ را از ابتدا تا آخر مدیریت کرد و اگر توسط کشورهای دیگر از عراق در جنگ تحمیلی پشتیبانی صورت نمی‌گرفت، بعثی‌ها بیش از 6 ماه توان اداره جنگ را نداشتند.
وی تصریح کرد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران هم‌اکنون مرزهای خود را تا نیم‌کره شمالی افزایش داده است و حتی تا نیمکره جنوبی و اقیانوس هند نیز در حال حراست از منافع خود هستیم که همه آنها به واسطه راهبردهای امام خمینی(ره) و هدایت مقام معظم رهبری صورت گرفته است.
فرمانده منطقه یکم نداجا افزود: حضور ایران اسلامی در دریا عظمت ملت و اقتدار انقلاب اسلامی است و اعتقاد داریم امروز نوک پیکان دفاع از کشور، عرصه رسانه در بخش‌های فرهنگی و هنری است که انصافاً رسانه‌های ما در این زمینه خوب عمل کرده اند که باید به تلاش فعالین متصدیان در این حوزه آفرین گفت.
وی در پایان گفت: زنده نگه‌داشتن فرهنگ پایداری و مقاومت نیازمند هنر است که مسئولین این راه در کشور کم نگذاشته‌اند و با الطاف الهی امیدوارم در این راه موفق باشیم.
 

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ