اخبار برگزیده
 

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم تقی دریکوند فرمانده قرارگاه عملیاتی لشگر ۸۴ در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان، ضمن گرامی‌داشت ۲۹ فروردین روز ارتش گفت: هدف از دیدار رده‌های مختلف ارتش لرستان شامل قرارگاه لشگر ۸۴، فرمانده و تیپ‌های ۱۸۴ و ۲۸۴، آمادگاه باباعباس و روسای عقیدتی ارتش لرستان تجدید میثاق با آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران در آستانه روز ارتش است.

وی با بیان این‌که ارتش در زیر پرچم مقدس جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب تاکنون بدون هیچ‌گونه ادعا و کوچک‌ترین خطایی دستورات مقام معظم رهبری را انجام داده‌ است، تصریح کرد: ارتش چه در زمان دفاع مقدس و چه امروز با داشتن چهار نیروی زمینی، قرارگاه پدافند، نیروی هوایی و دریایی اجازه تجاوز هیچ احدی به تمامیت ارضی نظام اسلامی ایران را نمی‌دهد.

دریکوند افزود: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران وضعیت اقتصادی مناسبی در مکران و شمال دریای عمان به وجود آورده و این منطقه را به موقعیت اقتصادی تبدیل کرده و امنیت کشتی‌های این مسیر دریایی توسط ارتش تأمین می‌شود.

وی تصریح کرد: در مناطق زمینی نیز نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران طوری عمل کرده که یگان‌های ما در کمترین زمان خودشان را به مرزها می‌رسانند.
فرمانده قرارگاه عملیاتی لشگر ۸۴ خرم‌آباد با بیان این‌که امروز دو تیپ ارتش لرستان تیپ متحرک هجومی هستند، ادامه داد: این دو تیپ با توان رزمی و دفاعی بالا در صورت نیاز در کمترین زمان به منطقه مأموریت می‌رسند.

وی با بیان این‌که تیپ‌های ارتش لرستان در غرب و جنوب غرب مستقر هستند، بیان داشت: تیپ ۲۸۴ در منطقه غرب در حساس‌ترین نقطه از نظر اقتصادی و نفتی قرار دارد تا جایی که در چند مرحله گروه‌های داعشی را به درک واصل کرد.

دریکوند تصریح کرد: تیپ ۱۸۴ در منطقه جنوب غرب در مبارزه با قاچاق کالا بسیار خوب عمل کرده و حفاظت ۴۰۰ کیلومتر مرز را تحویل گرفته است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشگر ۸۴ خرم‌آباد، گفت: در طرح مردم یاری ارتش به نحو احسن انجام وظیفه می‌کند، به‌طوری‌که در زلزله کرمانشاه اولین یگانی که به یاری مردم شتافتند ارتشیان ازجمله تیپ ۱۸۴ خرم‌آباد بودند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ