سه شنبه 11 خرداد 1395  
اخبار نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران
فرمانده نيروي زميني ارتش:
اقتدار نيروهاي مسلح مانع هرگونه تعدي به جمهوري اسلامي ايران است


مراسم صبحگاه مشترك يكان­هاي نمونه نيروي زميني ارتش صبح امروز به مناسبت هفته دفاع مقدس و گرامي­داشت سالروز حماسه غرورآفرين عمليات ثامن الائمه (شكست حصر آبادان) با حضور فرمانده نيروي زميني ارتش در آموزشگاه نظامي جواد‌الائمه(ع) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي ارتش جمهوري اسلامي ايران، امير سرتيپ احمدرضا پوردستان فرمانده نيروي زميني ارتش در مراسم صبحگاه مشترك يكان­هاي نمونه نيروي زميني ارتش ضمن گرامي­داشت ياد و خاطره شهداي دوران دفاع مقدس گفت: صدام با آغاز جنگ تحميلي دو هدف براندازي نظام نوپاي جمهوري اسلامي ايران و اشغال خوزستان و الحاق آن به عراق را دنبال مي كرد.

فرمانده نيروي زميني ارتش با بيان اينكه كه آمريكا قصد داشت خوزستان را به پاس خوش‌خدمتي به صدام اهدا كند، اظهار داشت: استكبار جهاني به سركردگي آمريكا منافع زيادي در ايران داشت كه با ظهور و پيروزي انقلاب اسلامي آن منافع قطع شد و به همين منظور صدام را تشويق كردند تا با حمايت كشورهاي منطقه، ايران را اشغال و به منافع نفتي خوزستان تسلط داشته باشد.

امير سرتيپ احمدرضا پوردستان افزود: سياست‌هاي غلط بني‌صدر به يگان‌هاي نيروي زميني آسيب زده بود كه از آن جمله تقليل مدت خدمت سربازي از دو سال به يك سال مانند سمي، كمر نيروها را شكسته بود.

وي گفت: با تمام كاستي‌ها، كاركنان و نيروهاي يكان‌هاي ما با توكل به خداوند و با ايثارگري و شجاعت، استقامت و ايستادگي كردند و بلايي سر صدام آوردند كه نه تنها فتح پنج روزه تهران و سه روزه خرمشهر را فراموش كند بلكه در روز هفتم به ناچار تقاضاي آتش‌بس كرد و اين گوشه‌اي از اقتدار و توانمندي‌هاي نيروهاي مسلح ايران در زير پرچم ولايت بود.

فرمانده نيروي زميني ارتش با اشاره به شرايط تحريم و نبود تجهيزات و مهمات در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران با اقتدار توانستند رژيم بعثي عراق كه غرب و شرق او را حمايت مي كرد سرجايش بنشانند.

امير پوردستان با اشاره به تجربه‌ دفاع مقدس و مجهز شدن به پيشرفته‌ترين تجهيزات، سلاح هاي بومي و تكنيك‌ها و تاكتيك‌هاي خاص، تاكيد كرد: امروز نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران از اقتدار بالايي برخوردار است بطوريكه هيچ تجاوزگري فكر تعدي و تجاوز را به خود نخواهد داد.

وي افزود: دكترين دفاعي نيروهاي مسلح مبتني بر بازدارندگي است و ما قصد تعدي به هيچ كشوري را نداريم و هيچگاه شروع‌ كننده جنگ نخواهيم بود اما اگر كسي بخواهد تهديد خود را عملي كند ، پاسخ ايران كوبنده، قاطع و ويرانگر خواهد بود.

امير سرتيپ پوردستان در پايان با اشاره به رصد تهديدات در زمين، ‌هوا و دريا ، تصريح كرد: نيروهاي ولايتمدار مسلح كشورمان آمادگي و توانمندي هاي لازم را در خود ايجاد كرده و با بهره گيري از تجهيزات پيشرفته بومي و حمايت قاطع از سوي ملت نجيب و نستوه ايران مي توانند هر دشمني را از كرده ي خود پشيمان كنند.

گفتني است در اين مراسم از برخي پيشكسوتان، فرماندهان، رزمندگان، خانواده شهدا، جانبازان و ايثارگران عمليات ثامن الائمه(ع) با اهداي لوح، تقدير بعمل آمد و در پايان پس از اجراي حركات نمايشي، يكان­هاي نمونه نيروي زميني ارتش از مقابل جايگاه رژه رفتند.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

نسخه قابل چاپ

تعداد بازديد زيرپورتال
اين زيرپورتال امروز
تعداد بازديد اين صفحه: 626
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (Ajguest)


Powered By Sigma ITID.