سه شنبه 10 آذر 1394  
اخبــار برگـزیده
آيت الله سيد احمد خاتمي:
روحيه و نشاط ديني در ارتش در سالهاي اخير رشد بسيار بالايي داشته است


آيت الله سيد احمد خاتمي، امام جمعه موقت تهران در ديدار با كاركنان پايور و وظيفه مركز آموزش شهيد انشايي نيروي زميني ارتش (مركز آموزش 02) گفت: با تلاشهاي اثرگذار فرهنگي و تبليغي توسط نهاد عقيدتي سياسي؛ بحمدالله روحيه و نشاط ديني در ارتش جمهوري اسلامي ايران در سالهاي اخير رشد بسيار بالايي داشته است.

به گزارش روابط عمومي نيروي زميني ارتش، وي افزود: از ويژگي هاي نيروهاي مسلح در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، عقيدتي بودنشان است. اينان افرادي هستند كه بينش ها را بر شمشيرهايشان حمل مي كنند و اين بزرگترين مشخصه نيروهاي مسلح ما است.

آيت الله خاتمي در ادامه با تقدير از فعاليت هاي سازمان عقيدتي سياسي ارتش تصريح كرد: اين سازمان از آغاز تا اين زمان فعاليت هاي اثربخشي در سطح ارتش داشته و بويژه در دوره هاي اخير من نشاط بسيار بالايي را در اين عرصه ديده ام و به همين دليل سازمان مذكور در بين سازمان هاي عقيدتي سياسي نيروهاي مسلح رتبه نخست را بدست آورده است.

وي در ادامه همراهي و همدلي فرماندهان ارتش با نهاد عقيدتي سياسي را يكي از عوامل اصلي رشد و ارتقاء معنويت در ارتش جمهوري اسلامي ايران دانست و افزود: فرماندهان نيروهاي مسلح  به اين امر اعتقاد دارند كه اگر بنيه اعتقادي نيروها به سطح بالاتري برسد به ياري خداوند در عرصه هاي رزمي نيز كارائيشان بهتر خواهد شد.

خطيب موقت جمعه تهران در پايان خطاب به سربازان و داشجويان حاضر در مركز آموزش 02 گفت: از آنجا كه شما جوانان شخصيت هاي آينده ساز اين كشور هستيد بايد همان گونه كه به امور نظامي توجه مي كنيد به برنامه هاي اعتقادي و ديني هم دل ببنديد و  اين فرصت آموزشي در اين مركز كه يك دوره متمركز مباحث اعتقادي به شما ارائه مي كند را غنيمت بشماريد. در مقابل عزيزان روحاني هم بايد با آغوش باز و با حوصله و علاقه به سؤالات و شبهات شما پاسخ دهند.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

نسخه قابل چاپ

تعداد بازديد زيرپورتال
اين زيرپورتال امروز
تعداد بازديد اين صفحه: 481
خانه | بازگشت |
Guest (Ajguest)


Powered By Sigma ITID.