مصاحبه ها
بخش دوم/ مشاور فرمانده کل قوا تشریح کرد:

1394/10/21 دوشنبه

ماجرای سایت پدافندی که نظرکرده حضرت زهرا(س) بود/ بررسی ناکامی و موفقیت های پدافند در چهار عملیات بزرگ دفاع مقدس

مشاور نظامی فرمانده معظم کل قوا با بیان خاطره‌ای از دوران دفاع مقدس گفت: برای ایجاد بستر لازم جهت احداث سایت پدافندی به دفتر فرماندهی آبادان مراجعه کردیم که با جلسه‌ای متشکل از فرماندار و عده‌ای از افراد مواجه شدیم؛ وقتی که خودم را معرفی کردم و گفتم که برای ایجاد سامانه‌های دفاعی آمده‌ایم، ناگهان حال این افراد دگرگون شد و به گریه افتادند.

 
مشاور فرمانده کل قوا در گفت‌وگو با دفاع پرس:

1394/10/19 شنبه

قطب دوم جهان جرئت حمله هوایی به ایران را نداشت/ ارتباط مستقیم نتیجه عملیاتها با عملکرد پدافند

مشاور نظامی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به سرنگونی 90 فروند جنگنده عراقی توسط پدافند هوایی ایران در عملیات‌های فتح‌المبین و بیت‌المقدس گفت: بخش اعظم نیروی هوایی عراق در این عملیات‌ها از بین رفت.

 
حجت الاسلام پرورش:

1394/5/30 جمعه

آمادگی کامل منطقه پدافند هوایی مرکزی برای برگزاری ششمین جشنواره سراسری حدیث

به مناسبت برگزاری ششمین دوره جشنواره سراسری حدیث قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در منطقه پدافند هوایی مرکزی گفتگویی داشتیم با حجت الاسلام حسن پرورش رییس عقیدتی سیاسی منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی که در ادامه می خوانیم.

 
مشاور فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص):

1394/3/10 يكشنبه

انهدام 600 هواپیمای بعثی در جنگ 8 ساله/تلفیق مبانی رزم کلاسیک و غیرکلاسیک در استراتژی پدافندی/به دام انداختن جنگنده‌های عراقی با تور پدافندی تامکت‌ها

امیر سرتیپ قاسم فراوان مشاور فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) و رئیس موزه پدافند هوایی، از نیروهای موثر پدافند هوایی در دوران دفاع مقدس است، که در این رسته، از افسری عملیات یکان‌های پدافندی تا فرماندهی سایت‌های مختلف راداری را در دوران جنگ عهده‌دار بوده است.

 
امیر قاسم فراوان تشریح کرد:

1394/3/9 شنبه

ماجرای فرود سالم 16 هواپیمای خودی در روزهای نخست جنگ

مشاور فرمانده قرارگاه پدافند هوایی گفت: ارتش عراق روستاها و پاسگاه‌های ما را بمباران می‌کرد، ما نیز پاسخ‌شان را با زدن بالگرد و هواپیما دادیم و هواپیمای یاک بعثی را در منطقه خوزستان (هویزه) با هفت سرنشین بر زمین نشاندیم.

 

1393/12/18 دوشنبه

مصاحبه با سروان مجتبی عالی پور از قهرمانان تکواندو قرارگاه پدافند هوایی

مسابقات قهرمانی تکواندو نیروهای مسلح ویژه کارکنان پایور روز دوازدهم اسفندماه در خانه تکواندو برگزار شد و تیم اجرای فرم (پومسه) قرارگاه پدافند هوایی توانست در سه رده از چهار رده سنی این مسابقات به مدال طلا دست یابد، به همین مناسبت مصاحبه‌ای با مربی این تیم سروان مجتبی عالی‌پور انجام دادیم که در ادامه می خوانیم...

 
مصاحبه با امیر غلامی از پیشکسوتان پدافند هوایی؛

1393/12/9 شنبه

تصمیمات حساس پدافند هوایی در جنگ

امیرسرتیپ «علی غلامی» از پیشکسوتان عرصه پدافند هوایی می باشد که از نخستین روزهای جنگ تحمیلی تا پایان آن در جبهه حضور داشته و هم اکنون نیز از مشاوران نظامی مقام معظم رهبری است، به منظور تشریح نقش پدافند هوایی در دوران دفاع مقدس خبرگزاری ایسنا گفت‌و گویی با ایشان انجام داده که در ادامه می خوانیم.

 
سرهنگ ستاد عباس فرجپور علمداری در گفتگوی تفصیلی با باشگاه خبرنگاران:

1393/9/9 يكشنبه

هدف دانشگاه پدافند هوایی تربیت فرماندهان کارکشته است/ جنگ‌های منطقه مورد مطالعه قرار می‌گیرند/ به دنبال تبدیل شدن به قطب اول منطقه در پدافند جامع هوایی هستیم

سرپرست دانشگاه پدافند هوایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) گفت: هدف از تأسیس دانشگاه پدافند هوایی تربیت فرماندهان کارکشته است و باید علاوه بر ویژگی‌های فرماندهی خصوصیات بارز یک سرباز ولایت را داشته باشند.

 
سرهنگ شجاعی راد در گفتگوی تفصیلی با باشگاه خبرنگاران:

1393/9/4 سه شنبه

فرمانده مرکز آموزش‌های تخصصی قرارگاه پدافند خاتم الانبیا(ص) گفت: بیش از 80درصد تجهیزات آموزشی و نزدیک به 100درصد تجهیزات کمک آموزشی در قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) بومی هستند.

آموزش در قرارگاه راهبردی پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) یک نقش ارزشمند را ایفا می‌کند و انجام آموزش‌های تخصصی در اعتلای کمی و کیفی نیروهای قرارگاه می‌تواند موثر باشد.

 
امیر سرتیپ دوم ستاد محمد قربانی در گفتگوی تفصیلی با باشگاه خبرنگاران مطرح کرد:

1393/9/3 دوشنبه

همه اقدامات پدافندی تحت لیسانس قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص)/ اهمیت شبیه‌ساز‌ها در آموزش پدافند هوایی

معاونت تربیت و آموزش قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) گفت: برابر سیاست‌های آموزشی ابلاغی و در آینده نزدیک در هر نقطه‌ای از کشور که کار آموزش‌ سامانه‌های پدافندی انجام می‌شود، باید تحت لیسانس مرکز آموزش قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) باشد و این موضوع در مورد ارتش، سپاه و نیروی انتظامی صدق می‌کند.

 
معاون اجرایی قرارگاه پدافند هوایی تشریح کرد:

1393/7/23 چهارشنبه

جزئیات انهدام پهپاد هرمس/ سامانه‌های پدافندی ایران از سیستم‌های روز دنیا پیشرفته‌ترند/ پوشش راداری تمام فضای کشور

معاون قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: از نظر پوشش هوایی، امروز جای نگرانی نداریم و توان سیستم‌های‌مان چند برابر سیستم‌های موجود در سطح دنیاست و می‌تواند پاسخگوی انواع تهدیدات باشد.

 
امیر اسماعیلی در گفت‌وگو با فارس :

1392/12/6 سه شنبه

اخطار به هواپیما ها و شناورهای آمریکایی در آب‌های آزاد

وقتی ما به RQ4 و MQ1 اخطار هوایی می‌دهیم، اینها هواپیماهای حیثیتی و ملی برای کشور هدف است، چون آنها می‌خواهند با کمترین هزینه به مقاصد خود برسند، اما ما اجازه نمی‌دهیم.

 
رييس عقيدتي قرارگاه پدافند هوايي خاتم(ص) در مصاحبه با خبرگزاري حوزه:

1392/6/10 يكشنبه

دولت هيچگاه از حوزه بي‌نياز نيست

رييس اداره عقيدتي سياسي قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) گفت: دولت‌مردان در همه مباحث به ويژه مسائل فرهنگي نبايد خودشان را بي‌نياز از حوزه‌ها بدانند.

 
حجت‌الاسلام والمسلمين عديده :

1392/6/10 يكشنبه

حضور 400 حافظ قرآن در قرارگاه خاتم‌الانبياء(ص)/ 14 شهريور برگزاري مسابقات سراسري

معاون تبليغات و روابط عمومي قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) با اشاره به فعاليت‌هاي مناسب اين قرارگاه در زمينه حفظ قرآن كريم گفت: در حال حاضر نزديك به 400 حافظ قرآن كريم در اين قرارگاه فعاليت مي‌كنند.

 
گفت و گوي اختصاصي كيهان با سرتيپ فرزاد اسماعيلي، فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء (ص)

1392/6/10 يكشنبه

پاسخ به دشمن دركمتر از يك دقيقه

10 شهريور، روز پدافند هوايي است. پنج سال پيش در چنين روزي بنا به تدبير فرمانده معظم كل قوا، قرارگاه پدافند هوايي ايجاد و به طور مستقل وظيفه خطير تامين امنيت هوايي كشور را برعهده گرفت. نگاهي به جنگ هاي اخير در دنيا نشان مي دهد، حملات هوايي سنگين، گسترده و سريع يكي از اصلي ترين تاكتيك هاي نبرد در آنها بوده است. در چنين وضعيتي، اهميت و مخاطرات مسئوليت اين قرارگاه بيش از پيش به چشم مي آيد.

 
امير شهرام در گفت‌وگوي تفصيلي با تسنيم خبر داد:

1392/6/6 چهارشنبه

شناسايي پهپادهاي دشمن در مرزهاي ايران/ رونمايي از جديدترين رادار ارتش/توليد نسل جديد سامانه هاي موشكي

معاون اجرايي قرارگاه پدافند هوايي از شناسايي پهپادهاي دشمن در مرزهاي زميني و دريايي ايران، رونمايي از جديدترين رادار ارتش و توليد نسل جديد سامانه هاي موشكي مرصاد و قادر خبر داد.

 
گفت‌وگو با امير سرتيپ فرزاد اسماعيلي؛ فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا(ص)

1392/5/31 پنجشنبه

قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا(ص) خود را مدافع و پاسدار قلمرو آسمان ايران اسلامي مي‌داند

پدافند، در چند سالي كه از سازماندهي جديدش مي‌گذرد، تلاش كرده تا خود و شرايط خود را با شكل جديد منطبق كند و بايد گفت موفق هم بوده است. دهم شهريورماه يادآور همه جان‌فشاني‌هايي است كه پدافند در طول دوران جنگ و پس از آن از خود به يادگار گذاشته است. همه اين موضوعات محملي بود تا پاي صحبت فرمانده پدافند- امير سرتيپ فرزاد اسماعيلي- بنشينيم و با او از فراز و نشيب اين سال‌ها سخن بگوييم. پرسش‌هايي كه مطرح شد، از روزگار گذشته پدافند تا به امروز را در بر گرفت. آنچه در ادامه مي‌آيد، چكيده گفت‌وگوي ما با فرمانده قرارگاه پدافند است.

 
گفت‌وگوي با پژوهشگر فعال حوزه پدافند

1392/5/30 چهارشنبه

كتاب‌هاي پدافند هوايي ابعاد دفاع مقدس را به دنيا نشان مي‌دهد

رضا جهانفر به عنوان فعال‌ترين پژوهشگر حوزه دفاع مقدس مركز مطالعات قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا(ص) آجا معتقد است: تاليف آثار در حوزه پدافند به دليل شناخته شده بودن‌ رشته‌هاي علوم هوانوردي در دنيا، بهتر مي‌تواند ابعاد دفاع مقدس را به كشور‌هاي ديگر نشان دهد.-

 
گفت و گو با مشاور نظامي فرماندهي كل قوا در امور پدافندهوايي؛

1392/5/20 يكشنبه

پدافندهوايي در عمليات مرصاد مو به‌مو به‌وظايفش عمل كرد

امير سرتيپ دكتربراتعلي غلامي چهره‌اي شناخته شده در نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران مي‌باشد. عملكرد وي در سال‌هاي دفاع مقدس به‌عنوان يك چهره فعال در نيروي هوايي و همچنين پدافندهوايي منجر به‌اين شده است كه وي را از جمله نفرات مؤثر در كسب موفقيت پدافند نيروي هوايي و پدافندهوايي در آن سال‌ها بدانند.