اخبار برگزیده
 

  امیر سرتیپ دوم پزشک بهزاد موذنی در مراسم افتتاح مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه 2000 تخت خوابی شهید دکتر هجرتی نزاجا با بیان اینکه این بیمارستان یاری کننده مراکز درمانی درگیر با کرونا است، گفت: هدف از تشکیل این مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه این است که بیمارانی که به علت کرونا در بیمارستان بستری بودند را در صورت تکمیل ظرفیت بیمارستان ها، برای ادامه درمان به این نقاهتگاه بیاوریم و اگر خدای نکرده مجدداً مشکل پیدا کردند و با مشکلات تنفسی و تشدید بیماری مواجه شدند، بتوانیم در بیمارستانی که در اینجا طراحی کردیم، اقدامات درمانی را انجام دهیم.
به گزارش روابط عمومی ارتش،امیر سرتیپ دوم موذنی رییس اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش، با اشاره به روند پذیرش بیماران در این مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاهی گفت: در بدو ورود به بیمارستان، پس از پذیرش بیماران، آنها به بخش های مرتبط معرفی می شوند و متناسب با پرونده ای که تشکیل می دهند امکانات انفرادی در اختیار بیماران قرار می‌گیرد و در نهایت بیمار پس از شناختن پرستار و نیروی خدماتی خود در بخش بستری می‌شود.
رئیس اداره بهداشت، امداد و درمان نزاجا خاطرنشان کرد: در این مجتمع بیمارستانی محلی مشخص شده که در آن غذا به صورت گرم طبخ می شود و همکاران من در راستای کنترل مواد غذایی و بهداشتی، محل طبخ غذا را کنترل می‌کنند و پس از تأیید، غذا به صورت گرم در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.
امیر سرتیپ موذنی گفت: در این مجتمع بیمارستانی تمام امکانات بیمارستانی شامل icu، بخش بستری، اتاق عمل و خدمات دندانپزشکی و همچنین بهداشت روان و بهداشت محیط پیش‌بینی شده است. همچنین این امکان پیش‌بینی شده تا پزشکان مستقر در این مجتمع بیمارستانی برای مشاوره و راهنمایی با پزشکان متخصص در اقصی نقاط کشور ارتباط برقرار کنند.
وی با بیان اینکه این مجتمع نقاهتگاهی تا ۳۰۰۰ تخت قابل افزایش است، افزود: بخش رادیولوژی و همچنین آزمایشگاه در مجتمع بیمارستانی شهید دکتر هجرتی نیروی زمینی ارتش پیش‌بینی شده است.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر