اخبار برگزیده
 

دکتر زالی، رئیس ستاد مرکزی مقابله با کرونای شهر تهران در مراسم افتتاح مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه 2000 تخت خوابی ارتش جمهوری اسلامی ایران در شهر تهران گفت: اقدام جهادی ارتش در مقابله با ویروس کرونا یک رکورد محسوب می شود.
به گزارش روابط عمومی ارتش، دکتر زالی اقدام ارتش در برپایی این بیمارستان و نقاهتگاه را در کنار دیگر اقدامات ارتش در مبارزه با ویروس کرونا در زمره حسنات دانست و افزود: از تلاش و مجاهدت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که از روز اول همراه ما بودند خوشحال و سپاسگذار هستیم و این مجاهدت های آنها قابل تحسین است.
دکتر زالی با بیان اینکه پیگیری بسیار مجاهدانه ارتش جمهوری اسلامی ایران از مصوبات ستاد مبارزه با ویروس کرونا که امکان فعالیت های راهبردی این ستاد را در سطح شهر تهران فراهم کرد، موجب افتخار و نشان دهنده مجاهدت دلیرمردان ارتش است.
وی در ادامه افزود: این مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه به درستی به نام شهید سپهبد صیاد شیرازی نامگذاری شده و خود شهید صیاد شیرازی نماد و تبلور مقاومت و مجاهدت بود و امروز ما شاهد هستیم که اصول مدیریتی ایشان به خوبی در این مجتمع به‌کار گرفته شده و ظرف 48 ساعت این مجتمع بزرگ برپا شد.
رئیس ستاد با مبارزه با کرونا استان تهران تصریح کرد: بنده بر خود لازم می دانم تشکر کنم از همه نیروهای مسلح بویژه ارتش جمهوری اسلامی ایران که در رزوهای ابتدایی ورود ویروس کرونا به شهر تهران با یک حرکت جهادی، خیلی سریع به ما پیوستند و سخاوتمندانه امکانات درمانی خودشان را پای کار آوردند.
وی افزود: در حال حاضر حدود ۱۷۳۶ تخت بیمارستانی ارتش در تهران یعنی در حدود 70 درصد این  تختها در بیمارستان های بعثت، هاجر، خانواده، فجر و امام رضا (ع) به بیماران کرونایی اختصاص داده شده و در ارزیابی های انجام شده در طی دو هفته گذشته، بیمارستان های ارتش در میزان مشارکت برای درمان بیماری کرونا در سطح کشور و شهر تهران در رتبه بالایی قرار دارند و ما امروز شاهد یک الگوی نوین از خدمات به بیماران کرونایی هستیم که در نوع خود بعنوان یک راه کار جدید و خلاقانه مورد توجه قرار می گیرد.
دکتر زالی در ادامه با اشاره به افتتاح مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه 2000 تخت خوابی ارتش گفت: مکانی که امروز افتتاح شد تحت عنوان یک بیمارستان ‌بینابینی و یک الگوی جدید در بحث درمان بیماران و بیماریابی است و ما در دو بخش از این مجموعه بیمارستانی و نقاهتگاه استفاده خواهیم کرد اول بیمارانی که ترخیص شده اند و دو هفته زمان برای کاهش اثرات بیماری آنها لازم است و این مدت را در این مجتمع می گذرانند و استفاده دوم مربوط به طرح غربالگری است که با شدت و سرعت در کشور در حال انجام است و احتمالا موجب خواهد شد ما تعداد قابل توجهی بیمار در کشور داشته باشیم و با این بیماریابی تعدادی از افراد که علائم بالینی بیماری کرونا را دارند اما هنوز در مراحل ابتدایی هستند و نیاز به بستری ندارند، می توان در اینگونه مراکز به آنها خدمت ارائه کرد و حتی اگر بیماری آنها رشد نمود، نیز می توان در همین مراکز نقاهت‌گاهی کار درمان آنها را انجام داد.
وی در پایان گفت: به نوبه خودم از امیر فرماندهی کل ارتش، فرمانده نیروی زمینی و دیگر مسئولان و فرماندهان ارتش سرافراز جمهوری اسلامی ایران تشکر می کنم و امیدوارم با این حرکت های ارزنده ای که می‌تواند یک رکورد تلقی بشود، بتوانیم بر ویروس کرونا فائق بیاییم. همچنین با یک مستند سازی قوی، اقدامات ارتش جمهوری اسلامی ایران و بدنه بهداشت و درمان کشور را بعنوان یک رکورد به جامعه جهانی معرفی کنیم و موجب افتخار و سرافرازی ملت شریف ایران اسلامی بشویم.
 

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر