اخبار برگزیده
 

معاون وزیر بهداشت در مراسم افتتاح مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه 2000 تختخوابی شهید دکتر هجرتی نیروی زمینی ارتش  گفت: ویروس کرونا کشورهای مختلفی از جمله کشور ما را تحت تأثیر قرار داده است و استراتژی های مختلفی در نقاط مختلف دنیا برای مقابله با آن اتخاذ شده است. استراتژی اصلی در کشور ما که روز گذشته هم در ستاد ملی مقابله با کرونا تعیین شد جداسازی اجتماعی است.
به گزارش روابط عمومی ارتش، دکتر حریرچی معاون وزیر بهداشت افزود: جداسازی به معنی به حداقل رساندن تماس های اجتماعی و از جمله بسیاری از اقداماتی که صورت گرفته مانند تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، کاهش فعالیت ادارات، کاهش شدید فعالیت مراکز تجاری و غیرتجاری یکی از استراتژی های اصلی ماست و استراتژی دیگر ما نیز ایزولاسیون و قرنطینه افراد مشکوک به بیماری است.
معاون وزیر بهداشت با اشاره به افتتاح مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه 2000 تختخوابی توسط ارتش افزود: من به عنوان یک ایرانی احساس غرور می‌کنم و سرم را بالا می‌گیرم به این اقدام بزرگ ارتش که در راستای ایزولاسیون بیماران انجام شده و موجب افتخار کشور است که ارتش ما می‌تواند طی ۴۸ ساعت تصمیم به این اقدام جهادی بگیرد و آن را اجرا کند.
حریرچی ادامه داد: قبلاً سعی بر مراقبت از بیماران در منزل بود ولی الان می‌توانیم در مراکز بیمارستانی و نقاهت‌گاهی مراقبت را انجام دهیم. این مجتمع شامل دو هزار تخت است  که قابلیت افزایش تا ۳ هزار تخت را دارد. ارتش تا کنون ۷ هزار تخت را در سراسر کشور آماده کرده است و ظرفیت افزودن آن تا ۱۵ هزار تخت را دارد. بقیه نیروهای مسلح ما هم در این راستا کمک می‌کنند.
حریرچی خطاب به مردم گفت: خواهش عاجزانه ما از مردم این است که جداسازی اجتماعی را جدی گرفته و تماسهای خود را به حداقل برسانند و دوم اینکه در اقدامات دیگر ما را همراهی کند و زمانی که برای غربالگری با شماره ۴۰۳۰ با آنها تماس میگیریم و از آنها می‌خواهیم که به مراکز بهداشتی ما مراجعه کنند تا علائم آنها بررسی شود با ما همکاری لازم را داشته باشند امیدوارم با همکاری که امروز شکل گرفته و با به میدان آمدن بخش خصوصی و نیروهای مسلح که دارند با برپایی کردن بیمارستان در نقاط مختلف و کمک های مختلف را ارائه می‌دهند بتوانیم بر این بیماری غلبه کنیم.
 

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر