اخبار برگزیده
 

 امیر سرتیپ دوم فتاح گفت: مشکلات برای تامین قطعات و تعمیر جنگنده‌ها در شرایط تحریم، موجب بومی شدن و رشد دانش و تخصص بازآماد انواع هواپبماها و جنگنده های نیروی هوایی در کشورمان شد.
به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتبپ دوم فتاح فرمانده پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان، با اشاره به خودکفایی در بازآماد جنگنده‌ها به ویژه اف ۱۴ اظهار کرد: با گذشت چهل و یک سال از پیروزی انقلاب اسلامی و با وجود فشار‌ها و تحریم ها، امروز با تلاش صنایع و متخصصان و مجموعه وزارت دفاع، تعمیر اساسی تمامی قطعات و حتی تولید قطعات این جنگنده در داخل کشور انجام می شود و جنگنده‌ها با توانایی مضاعف در اختیار نیروی هوایی قرار می گیرند.
وی افزود: در کنار تعمیر اساسی جنگنده ها، آموزش نفرات فنی و انتقال تجربیات از متخصصان قدیمی و با تجربه به جوانان از اقدامات مهمی بود که به خوبی انجام شد و در حال حاضر هم دانشجویان هوایی دانشگاه ستاری در حال فراگیری این علوم هستند.
فرمانده پایگاه هوایی اصفهان تصریح کرد: آمریکایی‌ها از این کار بزرگ ایرانی‌ها تعجب می کنند، زیرا هواپیمایی که چهل و یک سال قطعه‌ای به آن نداده اند امروز پرواز می کند. آن‌ها می دانند تامکت‌های ایرانی شاید ظاهرا همان‌هایی باشد که بیش از چهار دهه گذشته به ایران داده اند، اما ما توانسته ایم تغییراتی در آن انجام دهیم که حتی سبب ترس آن‌ها از این هواپیما شده است.
وی جنگنده اف۱۴ را یکی از برترین هواپیما‌های شکاری رهگیر معرفی و تاکید کرد: یکی از بارز‌ترین نقاط قوت تامکت‌ها نوع رادار آنهاست که مبتنی بر داپلر است. یعنی تغییر سرعت هواپیما و یا اهدافی که رهگیری می شوند. هچنین این هواپیما عمر مداومت پروازی بالایی دارد.
امیر سرتیپ دوم فتاح در پایان گفت: موشک فونیکس یکی دیگر از نقاط قوت این جنگنده است که با توجه به تحریم‌ها، موفق به طراحی و تولید موشک جایگزینی برای آن شدیم که حتی کارایی آن بهتر از نمونه اصلی است.
 

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر