اخبار برگزیده
 

فرمانده جهادی پدافند زیستی نیروی زمینی ارتش گفت: در هر نقطه‌ای که استانداری ها و ستادهای بحران و دانشگاه علوم پزشکی استان اعلام کنند، آمادگی برپایی مراکز بیمارستانی و نقاهتگاهی را داریم.
به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ علی جهانشاهی، معاون هماهنگ کننده و فرمانده جهادی پدافند زیستی نیروی زمینی ارتش در بازدید از مجتمع ۲ هزار تختخوابی بیمارستانی و نقاهتگاهی نیروی زمینی ارتش در جمع خبرنگاران گفت: در راستای فرامین رهبر انقلاب و تاکید  بر خدمات بیشتر و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در سطح کشور ارتش جمهوری اسلامی ایران سلسله رزمایش هایی را در سطح کشور پیش بینی کرده است.
فرمانده جهادی پدافند زیستی نیروی زمینی ارتش در خصوص بخش های مختلف این رزمایش افزود: ایستگاه‌های کنترل و پایش در ورودی و خروجی شهرها، ضدعفونی خودروها و برپایی نقاهتگاه‌ها از جمله بخش های این رزمایش است.
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش در مورد نقاهتگاه‌ها اظهار کرد: این مراکز برای بیمارانی است که در بیمارستان بستری شده و دوره درمان آنها تمام شده اما در دوره نهفته(کمون) بیماری هستند و باید در قرنطینه باشند، خدمات لازم را ارایه می دهد.
امیر سرتیپ جهانشاهی ادامه داد: تا این لحظه در ۲۴ استان کشور بیش از ۷۴۰۰ تخت بیمارستانی و نقاهتگاهی پیش بینی شده است که ۵۴۰۰ تخت در داخل استان‌ها و ۲ هزار تخت در مجمتع بیمارستانی و نقاهتگاهی شهید دکتر هجرتی واقع در نمایشگاه بین‌المللی پیش بینی شده است.
وی گفت: مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاهی شهید هجرتی طی ۴۸ ساعت آماده بهره برداری شد و تمام امکانات لازم، اعم از تخت و تجهیزات پزشکی در این مجتمع پیش بینی شده است و تمام تجهیزات مورد تایید وزارت بهداشت و درمان و مسئولان پزشکی قرار گرفته و به گفته این کارشناسان کلیه آیتم های بیمارستانی و استاندارهای مورد نیاز در این مرکز مورد توجه قرار گرفته است.
فرمانده جهادی پدافند زیستی نیروی زمینی ارتش خاطر نشان کرد: در کنار این مجتمع، بیمارستان صحرایی ۲۳ تختخوابی دارای بخش های آی‌سی‌یو، اتاق عمل، رادیولوژی به همراه کادر پزشکی و درمانی و پشتیبانی لازم در امر مشاوره و برنامه غذایی دایر است.
امیر سرتیپ جهانشاهی ادامه داد: در ورودی و خروجی مراکز نقاهتگاهی ضدعفونی افراد و تب سنجی صورت می گیرد.
وی گفت: آمبولانس های مورد نیاز، ماشین های همیار بیمار برای انتقال بیمار از بیمارستان و همچنین انتقال بیماران ترخیص شده از مراکز نقاهتگاهی پیش بینی شده است.
وی افزود: ممکن است بیماری در این مرکز نقاهتگاهی بستری نشود، اما برپایی این مراکز الگویی برای کشور ما در زمان بحران است و هر سازمان و‌نهادی که قصد احداث نقاهتگاه دارد می تواند از مراکز نقاهتگاهی ارتش الگوبرداری کند، زیرا تمام استاندارد های لازم در این مراکز پیش بینی شده است.
فرمانده جهادی پدافند زیستی نیروی زمینی ارتش خاطر نشان کرد: ارتش همواره خود را فدای ملت می داند و امیدواریم در این بحران نیز بتوانیم کمک بزرگی به مردم بکنیم.
امیر سرتیپ جهانشاهی در مورد ساخت نقاهتگاه در سایر استان‌های کشور گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است که در هر نقطه ای که استانداری‌ها و ستادهای بحران استان و دانشگاه علوم پزشکی استان اعلام کنند، آمادگی برپایی مراکز بیمارستانی و نقاهتگاهی را داریم و می توانیم تا ۸ هزار تخت خواب به ظرفیت موجود اضافه کنیم.
وی افزود: نیروی زمینی با ۲۸ بیمارستان منطقه‌ای و تمام بیمارستان‌های ارتش از جمله بیمارستان های هاجر و خانواده، بعثت و گلستان برای ارایه خدمات به بیماران کرونا پیش بینی شده است.
فرمانده جهادی پدافند زیستی نیروی زمینی ارتش گفت: در بیش از ۳۰۰ نقطه در استان های متخلف کشور مراکز و ایستگاه‌های سرپایی برای پایش و غربالگری فعال است و افراد  با مراجعه به این مراکز می توانند از  سلامت و یا بیماری خود اطمینان حاصل کنند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر