چهارشنبه 30 بهمن 1398   23:33:23
اخبار نیروی هوایی
با حضور رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوای ارتش؛ سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم کارکنان پایور و وظیفه نهاجا آغاز شد

 افتتاحیه سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم کارکنان پایور و وظیفه نیروی هوایی ارتش با حضور حجت الاسلام والمسلمین قاضی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نهاجا، افتتاحیه سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم کارکنان پایور و وظیفه نیروی هوایی ارتش با حضور حجت الاسلام والمسلمین قاضی رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوای ارتش، فرماندهان و مسئولان این نیرو در مسجد النبی(ص) ستاد این نیرو آغاز شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین حمید محمدی دبیر شورای عالی قرآنی کشور و از اساتید حوزه و دانشگاه با اشاره به اهمیت فراگیری و نشر فرهنگ قرآنی در جامعه کسانی را مستحق درک حقایق و معارف آن دانست که رابطه لفظی و قلبی با قرآن را برقرار کنند.

وی افزود: بدون شک بسیاری از عقاید ناب حقیقت در قرآن است و هدف از برگزاری اینگونه برنامه ها ارتباط لفظی با قرآن و درک عمیق آیات آن است.
 


 

این اساتید حوزه و دانشگاه با بیان اینکه پیامبران الهی از دو ویژگی بارز، سیمای خوب و صدای خوش برخوردارند و از آن به عنوان بهترین نعمت در بهشت یاد می کنند گفت: اهمیت به قرآن در زندگی انسان و استفاده از رهنمودهای آن در ضمن عمل به آیات از با اهمیت ترین مصادیق یک انسان کامل در آن دنیا خواهد بود.

دبیر شورای عالی قرآنی کشور با اشاره به مراتب  و هفت باطن قرآن کریم اظهار کرد: قرآن چشمه جوشان معرفت است که همگان را سیراب می کند و هرکس به اندازه سعه وجودی و معرفت صعودی اش ازآن بهره مند می گردد.

حجت الاسلام محمدی در ادامه با تاکید بر اینکه قرآن معجزه الهی، قابل فهم بر همگان و دارای مراتبی است که از آن به باطن قرآن تفسیر می شود خاطرنشان کرد: رسیدن به باطن قرآن نیاز به ریاضت های فکری و روحی است  و قابلیت های ویژه ای می خواهد تا ظرف وجودی انسان پذیرای این حیقت عالی باشد .

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سیدیان معاون فرهنگی و روابط عمومی عقیدتی سیاسی نهاجا ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان برنامه های این دوره از مسابقات را برای حاضرین  تشریح کرد..

گفتنی است این دوره از مسابقات 180 نفر شرکت کننده در رشته های حفظ کل، 25، 20، 15، 10، 5، 3، 1جز، قرائت، ترتیل، تحقیق، اذان،و مفاهیم قرآن کریم به مدت 2 روز با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

 
امتیاز دهی