پنجشنبه 1 اسفند 1398   00:33:17
اخبار نیروی هوایی
حجت الاسلام و المسلمین محمدحسنی در اختتامیه مسابقات قرآنی نهاجا: تحقق امنیت پایدار و رفع تبعیض و بی عدالتی در گرو عمل به دستورات قرآن است

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: تحقق امنیت پایدار، تربیت شایسته، اعتلای معنوی و اخلاقی، رفع تبعیض و بی عدالتی، دستیابی به آسایش و رفاه، در گرو عمل به دستورات قرآنی است چون این کتاب، مرهم تمام آلام بشری است.

به گزارش روابط عمومی نهاجا، حجت الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم اختتامیه سی و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم کارکنان پایور و وظیفه نیروی هوایی ارتش، ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد مسعود امام حسن عسکری(ع)، گفت: نیروی خوشنام هوایی و فرمانده این نیرو بحمدالله جزو پیشگامان در عرصه حمایت از فعالیت های قرآنی مطرح هستند که این خود الگویی نیک برای سایرین است.

رئیس عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به پیشرفت چشمگیر نیروی هوایی ارتش در حوزه قرآن‌آموزی، افزود: سرعت پیشرفت نیروی هوایی در حوزه مباحث قرآنی بسیار زیاد و مایه مباهات است به نحوی که این نیرو توانست در بخش خانواده های ارتش، مقام نخست را در زمینه قرآنی به خود اختصاص دهد.

حجت الاسلام محمدحسنی، دارالتحفیظ های نهاجا را از جمله بهترین ها در سطح ارتش برشمرد و خاطر نشان کرد: در سرکشی های مداوم سازمان عقیدتی سیاسی از دارالتحفیظ ها، نیروی هوایی از نظر تجهیزات، پشتیبانی های سخت افزاری و نرم افزاری، در جایگاه نخست قرار می گیرد که این خود نشان از اهتمام مسئولان این نیرو در قبال قرآن و قرآن آموزان دارد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، با یادآوری این نکته که قرآن دارای ظاهر و باطن است، افزود: دسترسی به ظاهر معانی قرآن بسیار راحت و سهل الوصول است اما فهم و درک باطن آیات قرآن نیاز به بصیرت و تدبّر دارد که این امر به سادگی امکانپذیر نخواهد بود.

نماینده ولی فقیه در ارتش ادامه داد: قرآن به مثابه دریایی مملو از لولو و مرجان است و تا شخصی به عمق آن نرود، کمتر نصیبی از آن خواهد یافت.

وی، تنها راه درک بطن قرآن را «طهارت باطنی» دانست و گفت: همگان واقفند که انسان نباید بدون وضو یا همان طهارت ظاهری، آیات الهی را لمس کند اما تنها راه درک بطن قرآن، طهارت باطنی است که بوسیله انجام واجبات و ترک محرمات میسر خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین محمدحسنی، قرآن را مرهم همه دردهای بشری عنوان کرد و تصریح کرد: تحقق امنیت پایدار، تربیت شایسته، اعتلای معنوی و اخلاقی، رفع تبعیض و بی عدالتی، دستیابی به آسایش و رفاه، در گرو عمل به دستورات قرآنی است چون این کتاب، مرهم تمام آلام بشری است.

 
امتیاز دهی