پنجشنبه 1 اسفند 1398   00:46:03
اخبار نیروی هوایی
فرمانده پایگاه هوایی تبریز: گسترش فضای سبز نیاز به یک جنبش ملی دارد

امیر سرتیپ هاشمی در مراسم عملیات اجرایی طرح ملی نهال کاری همگانی برای ایرانی سبز که با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی همراه بود، گفت: گسترش فضای سبز نیاز به یک جنبش ملی دارد.

به گزارش روابط عمومی نهاجا، امیر سرتیپ دوم خلبان سید جاوید هاشمی  فرمانده پایگاه شهید فکوری در این مراسم اظهار داشت: با توجه به تغییرات اقلیمی و روند فرسایش خاک به دلایل انسانی و غیر آن و همچنین کاهش سطح آب های شیرین، ما شاهد کاهش فضای سبز در منطقه هستیم و برای مقابله با این روند و حفظ منابع طبیعی نیاز به یک جنبش ملی داریم.

وی افزود: ما به عنوان یک ارگان نظامی و بخشی از شهر تبریز خطر نابودی فضای سبز را به خوبی احساس کرده ایم و چندین سال است که به صورت ویژه با همکاری نهادهای ذیربط برای حفظ و گسترش فضای سبز تلاش می کنیم.

امیر هاشمی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در پایگاه در راستای حفظ و گسترش فضای سبز اظهار داشت: در چند سال گذشته علاوه بر اقدامات گسترده ای که در راستای حفظ فضای سبز موجود انجام شده است، در بحث گسترش فضای سبز افزایش چندین برابری کاشت نهال  را داشته ایم به گونه که در سال گذشته ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار واگذاری از طرف فرماندهی محترم نیروی هوایی جهت خریداری نهال اختصاص صرف گردید که با استفاده از امکانات موجود در یگان در سطح پایگاه کاشته شده است.

 
امتیاز دهی