چهارشنبه 30 بهمن 1398   22:55:10
اخبار نیروی هوایی
حجت الاسلام و المسلمین قاضی در جمع ورزشکاران فوتسال اداره عقیدتی سیاسی نهاجا: تعالی جسم تنها با ورزش میسر خواهد بود

رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی در جمع اعضای تیم فوتسال این اداره گفت: روح سالم در اجسام سالم مستقر است، از این روی بایست همت آدمی بر پیشبرد همزمان تعالی روح و جسم استوار باشد که تعالی کالبد تنها با آمادگی جسمانی و ورزش مستمر، میسر خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی نهاجا؛ حجت الاسلام و المسلمین سیداحمد قاضی رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در جمع اعضای کادر فنی، سرپرست و بازیکنان تیم فوتسال اداره عقیدتی سیاسی نهاجا، ضمن تبریک کسب مقام قهرمانی به دست اندرکاران این تیم، اظهار داشت: مایه خوشوقتی و مباهات است که نفرات شاغل در اداره عقیدتی سیاسی، علاوه بر پیشگامی در وظایف محوله در مباحث دینی و مکتبی، در مقوله ورزش و تربیت بدنی نیز در رقابت با سایرین، توانسته اند عنوان برترین تیم ورزشی در رشته فوتسال را نیز از آن خود کنند.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا در ادامه با اشاره به اهمیت ورزش در آیین اسلام، تاکید کرد: در دین مبین اسلام اشارات فراوانی به اهمیت ورزش شده که مهمترین آن سفارش پیامبر اکرم (ص) به آموزش سه رشته شناگری، سوارکاری و تیراندازی به فرزندان است.

وی همچنین افزود: امیر المومنین حضرت علی (ع) نیز در دعای کمیل خطاب به باریتعالی می فرمانید «قوّ علی خدمتک جوارحی و اشدد علی العزیمة جوانحی» یعنی پروردگارا! جوارح ما را، جسم ما را، بدن ما را، برای انجام خدمات لازم، قوی کن که این خود نشان از ضرورت تربیت جسم و بدن در دین آسمانی اسلام دارد.

حجت الاسلام قاضی در پایان خاطر نشان کرد: همانطور که همگان می دانند، روح سالم در اجسام سالم مستقر است، از این روی بایست همت آدمی بر پیشبرد همزمان تعالی روح و جسم استوار باشد که تعالی کالبد تنها با آمادگی جسمانی و ورزش مستمر، میسر خواهد بود.

لازم به ذکر است، تیم فوتسال اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش به سرپرستی سروان «سیدمصطفی احمدی»، در رقابت با 7 تیم دیگر از ادارات عقیدتی سیاسی نیروهای زمینی، پدافند، نداجا و ستاد آجا و حوزه مرکزی موفق شد در مسابقه فینال با نتیجه 7 بر 4، تیم سازمان عقیدتی سیاسی ارتش را شکست داده و به عنوان قهرمان این دوره از مسابقات شناخته شود.

 
امتیاز دهی