اطلاعیه های ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران در آغاز جنگ تحمیلی
اطلاعيه شماره پنج ستاد مشترك ارتش

بسمه تعالي

به آگاهي ملت انقلاب آفرين و اسلام پناه ايران مي رساند نيروهاي ارتش و ژاندارمري و سپاه پاسداران و ساير قواي مسلح محلي جمهوري اسلامي ايران ، همگان در يك سنگر و با يك هدف با دشمنان اسلام و ميهن پيكار مي نمايند.

الف- در روز 27 شهريور ماه عناصر مسلح غير قانوني كه تعداد آنان در حدود 100 نفر بودند با مسدود كردن جاده ماكو به بازرگان و ايجاد مزاحمت و متوقف ساختن خودروهاي اشخاص دو دستگاه خودرو گمرك را به آتش كشيدند.

در بعد از ظهر روز 27 شهريور ماه از سوي ضد انقلابيون با سلاح هاي سبك و سنگين به سوي ستون نظامي كه عازم نقده بود تيراندازي گرديد كه با مقاومت شديد نيروهاي نظامي روبرو گرديدند.

در ساعت 4 بامداد روز 28 شهريور ماه از طرف ضد انقلابيون مستقر در سقز به طرف پادگان سقز تيراندازي گرديد كه با اجراي آتش متقابل نيروهاي پادگان مواضع ضدانقلابيون منهدم و درهم كوبيده شد.

ب- در ساعت 14:30 روز 28 شهريور ماه با تعقيب يك فروند هواپيماي ارتش جمهور اسلامي ايران ، هواپيماي متجاوز عراقي متواري گرديد.

در روز 26 شهريور ماه يك فروند هواپيماي ارتش عراق مورد اصابت موشكهاي هواپيماهاي نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران قرار گرفت و بنظر ميرسد در خاك عراق سقوط كرده باشد.ولي تا كنون تاييد نشده است.

در بامداد روز 27 شهريور ماه نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران در مناطق پاسگاه هاي دوويرج و فكه تحت پوشش كامل جنگنده هاي نيروي هواي، حمله ارتش عراق را كه توسط 60 دستگاه تانك و پشتيباني توپخانه تقويت مي شد سد نمودند و دشمن را مجبور به عقب نشيني كردند.در اين درگيري 3 دستگاه تانك دشمن منهدم گرديد.

در ساعت 21:00 روز 27 شهريور ماه در پاسگاه سعيديه از منطقه خوزستان درگيري بين نيروهاي خودي و دشمن به مدت يك ساعت ادامه داشته كه ضمن وارد آمدن تلفات و خساراتي به دشمن ،به نيروهاي خودي درگير آسيبي وارد نيامد پس از اين درگيري ها منطقه آرام شد.

در بامداد روز 28 شهريور ماه درگيري بين نيروهاي مسلح انقلاب در پاسگاه هاي يكه شان و ولدكشته و تنگاب نو و تلمبه خانه با نيروهاي بعث عراق ايجاد گرديد و نيروهاي خودي به آتش ادوات زرهي دشمن به شدت پاسخ گفتند.

ظرف چند روز گذشته ارتش عراق در منطقه شبستان سوسنگرد دست به تقويت نيروهاي خود زده است كه اين اقدام در ادامه درگيريهاي 3 روزه اخير مي باشد.

در روز 28 شهريور ماه يكي از سربازان مومن به اسلام و انقلاب ايران كه خدمه تانك ارتش عراق مي باشد با اسلحه كلاشينكف و 120 تير فشنگ ،خود را به نيروهاي ارتش جمهوري اسلامي ايران معرفي و درخواست پناهندگي نموده است.

ضمنا در روز 26 شهريور ماه توسط رزمنده هاي ژاندارمري جمهوري اسلامي ايران از يكدستگاه خودرو كه سرنشينان آن افغاني بودند در نزديكي پاسگاه مرزي زابل اسلحه و مهمات مشروحه را كشف و ضبط نمودند.

34 قبضه انواع تفنگ با 2016 تير فشنگ مربوطه-4 قبضه نارنجك انداز-5 عدد ديناميت-2 عدد موشك اعلام خبر و يك دستگاه دوربين دو چشم.

نبردها در زمين و هوا در سرتاسر مرز ايران و عراق از نوسود تا خليج فارس بشدت ادامه دارد و نبرد با ضد انقلابيون داخلي در مرز ايران و عراق از نوسود تا مرز مشترك ايران و عراق و تركيه ادامه دارد. احتمال نبرد دريايي در روزهاي جاري در خليج فارس و اروند رود وجود دارد.

سرتيپ فلاحي

59/6/29


از طريق لينك زير مي توانيد فايل پي دي اف مربوط به اصل سند را دريافت كنيد.

فايلها
05.pdf 1.03 MB
 
امتیاز دهی