چهارشنبه 29 اسفند 1397  
اخبار وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح
با حضور وزير دفاع انجام شد
تحويل انبوه موشك‌ شلمچه به قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص)


مراسم تحويل انبوه موشك‌هاي زمين به هواي شلمچه به قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) با حضور وزيردفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح برگزار شد.

سردار سرتيپ پاسدار احمد وحيدي، وزيردفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در مراسم تحويل انبوه موشك‌هاي زمين به هواي شلمچه به قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص)، گفت: اين موشك برد متوسط، قابليت استفاده در برد كوتاه را نيز دارد و سرعت زيادحدود سه ماخ سرعت، قدرت درگيري موثر با هدف، مقاوم در برابر جنگ الكترونيك دشمن، مجهزبودن به فناوري روز جهان از ويژگي‌هاي موشك شلمچه است.

وحيدي افزود: سلاح هاي ضدهوايي به علت سرعت و دقت بالا از پيچيده‌ترين سلاح‌ها به شمار مي‌روند و يكي از ويژگي‌هاي موشك شلمچه اين است كه با سامانه مرصاد كه آن هم ساخت داخل است، شليك مي‌شود.

وي در خصوص برد موشك شلمچه تاكيد كرد: برد متوسط موشك شلمچه 40 كيلومتر است و برد اين موشك در نمونه‌هاي بعدي افزايش مي‌يابد و موشك زمين به هواي شلمچه از نمونه‌هاي خارجي خود پيشرفته‌تر، به روزتر و آماده‌تر است.

وزيردفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در ادامه تصريح كرد: اين كار با همكاري قرارگاه پدافند هواي خاتم‌الانبيا(ص) شكل گرفته و اين همكاري صميمانه در ساير محصولات نيز ادامه خواهد داشت.

وحيدي با بيان اينكه امروز پدافند هوايي برد متوسط، حوزه مهمي از سلاح را شامل مي‌شود و مي‌تواند حدود 40 تا 50 درصد اهداف خود را از ارتفاع مورد هدف قرار دهد، اظهار داشت: در پدافند هوايي برد كوتاه و متوسط به طور كامل به خودكفايي رسيده‌ايم و در برنامه‌هايي هم كه براي پدافند هوايي برد بلند داريم، همه قطعات پدافند هوايي را به اين ترتيب پوشش خواهيم داد.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 992