پنجشنبه 31 مرداد 1398  
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.اخبار نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران
با حضور امیر پوردستان صورت گرفت؛
رونمایی از جدیدترین دستاوردهای نیروی زمینی ارتش

فرمانده نیروی زمینی ارتش از پنج دستاورد جدید این نیرو که توسط متخصصان سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا طراحی و ساخته شده‌اند، رونمایی کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش از پنج دستاورد جدید این نیرو که توسط متخصصان سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا طراحی و ساخته شده‌اند، رونمایی کرد.

به گزارش روابط عمومی ارتش، در مراسمی که پیش از ظهر امروز با حضور امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ دوم محمدی‌فر، مشاور نظامی فرمانده معظم کل قوا و جمعی از فرماندهان نیروی زمینی در سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا برگزار شد، از پنج دستاورد جدید این نیرو رونمایی به عمل آمد.

نام و مشخصات این دستاوردها عبارتند از:

 

تانک چرخ‌دار «اقارب»:

کالیبر توپ 90 میلی‌متر

تیربار فرماندهی 12.7 میلی‌متر

نسبت توان به وزن 30

تجهیز شده به آخرین نسل سامانه کنترل آتش

تعداد خدمه 4 نفر

سامانه تعلیق مستقل

تعداد چرخ 8 چرخ فعال.

 

ربات مسلح نذیر

ربات مسلح بدون سرنشین 4 در 4 قابل کنترل از راه دور با قابلیت‌های برنامه‌ریزی جهت انجام ماموریت‌های شناسایی و رزمی، حمل حدود 300 کیلوگرم محموله است.

بر روی این ربات یک سلاح اجتماعی متوسط، تیربار 7.62 میلی‌متر یا تیربار 12.7 میلی‌متر یا 2 موشک پدافند هوایی و یا 2 موشک ضد زره بر روی آن قابل نصب بوده، و شعاع عملیاتی عملکرد بدون سرنشین آن در فاز اول 2 کیلومتر است

 

تانک شنی‌دار فوق سبک تاکتیکی فلاق

این خودرو دارای قابلیت دستیابی به سرعت حدود 100 کیلومتر در زمین‌های ذوعارضه و سرعت 130 کیلومتر در جاده شوسه بوده، و به‌منظور عملیات شناسایی، و شناسایی- رزمی طراحی و ساخته شده است.

قابلیت نصب سلاح اجتماعی، تیربار 12.7 میلی‌متر، اتوماسیون و استابلیزر شده بر روی پلت‌فرم با 2 درجه آزادی، حمل یک سرنشین، وزن چهار تن، و شعاع عملیاتی 400 کیلومتر از مشخصات این خودرو محسوب می‌شود.

 

سلاح تک‌تیرانداز 14.5 میلی‌متری «شاهر» خشاب‌دار

کالیبر 14.5 میلی‌متر

وزن 24 کیلوگرم

ظرفیت خشاب 5 گلوله

3 نفر خدمه

برد 3 کیلومتر

 

سلاح تک‌تیرانداز 23 میلی‌متری «باهر«
وزن 62 کیلوگرم

کالیبر 23 میلی‌متر

برد 4 کیلومتر

3 نفر خدمه

این سلاح علیه اهداف زمینی و هوایی کاربرد داشته و دارای گلوله‌های ضد زره است.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 2916