يكشنبه 30 تير 1398  
اخبار قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء
رادار قدرتمند بومی آرش رونمایی می شود

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران از رونمایی رادار قدرتمند ˈآرشˈ در هفته جاری خبر داد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران از رونمایی رادار قدرتمند ˈآرشˈ در هفته جاری خبر داد.

 امیر سرتیپ ˈفرزاد اسماعیلیˈ در حاشیه بازدید از منطقه پدافند هوایی شرق، در جمع خبرنگاران در بیرجند افزود: این رادار کاملاً بومی است و به ˈشبکه یکپارچه پدافند هوایی کشورˈ اضافه می شود.

وی در ادامه با بیان این که رادار آرش به دست توانمند دانشمندان جوان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران طراحی و تولید شده است، افزود: این رادار که گسترش آن در آینده پیش بینی خواهد شد، راداری با توانمندی بسیار بالا در کشف و شناسایی اهداف و همچنین در بخش جنگ الکترونیک مدنظر فرماندهی کل قوا است.

وی با اشاره به دیگر دستاوردهای پدافند هوایی افزود: مرکز عملیات منطقه ای بومی قرارگاه پدافند هوایی که تحت عنوان پروژه پیامبر اعظم(ص) می باشد به ˈشبکه یکپارچه پدافند هواییˈ اضافه خواهد شد.

امیر سرتیپ اسماعیلی همچنین اظهار داشت: در آینده شاهد سامانه های قویتری در بُعد موشکی ایران اسلامی خواهیم بود.

وی در ادامه با بیان این مطلب که پدافند هوایی به عنوان خط مقدم دفاع از ایران اسلامی در 3600 نقطه از کشور گسترش دارد، افزود: در این نقاط، سامانه های موشکی، شنود ارتباطی، شنود الکترونیکی، راداری، توپخانه ای و سایر سامانه های پدافند هوایی در حفظ و حراست از مرزهای جمهوری اسلامی ایران پیش بینی شده است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) گفت: همچنین از سه سال پیش ˈآمایش سرزمینˈ را آغاز کرده و در بسیاری از نقاط ˈسامانه پدافند هواییˈ را گسترش و نیز جا به جا نمودیم که یکی از دلایل آن برقراری پوشش تمامی ارتفاعات در سطوح پایین، متوسط و بالا بوده است.

وی همچنین میزان پوشش پدافند هوایی استان خراسان جنوبی را خیلی خوب ارزیابی و بیان کرد: این پدافند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

امیر سرتیپ اسماعیلی افزود: خراسان جنوبی پنج سال بعد از تفکیک، شامل پدافند منسجم به ویژه دارای ارتباطات قوی با سایر پدافندهای نیروهای مسلح از جمله سپاه پاسداران است.

وی با تاکید بر این که ˈفضایی امن در آسمان ایران حاکم است،ˈ گفت: امروز آنچه را در سایر کشورها می بینید مانند تجاوزهای هوایی، در کشور ما وجود ندارد که مرهون عنایت خداوند، دعای فرمانده معظم کل قوا و هوشیاری قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) است.

 


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 2577