اخبــار برگـزیده
امير سرتيپ خلبان حسن شاه‌صفي، فرمانده نيروي هوايي ارتش؛
هرگونه تهديد عليه امنيت كشور را با مقابله به مثل پاسخ مي‌دهيم


 
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني اجا، امير سرتيپ خلبان حسن شاه صفي در مراسم گراميداشت 19 بهمن - روز نيروي هوايي ارتش - كه شامگاه پنج شنبه با حضور وابستگان نظامي كشورهاي دوست ايران در ستاد فرماندهي نيروي هوايي برگزار شد، با بيان اين مطلب افزود: ما بارها تاكيد كرده‌ايم كه دكترين ما يك دكترين دفاعي است و ما به هيچ وجه قصد تعرض به هيچ كشوري را نداشته و نخواهيم داشت.
وي در عين حال تاكيد كرد: با هر كشوري كه بخواهد كوچكترين تعرضي به نظام مقدس جمهوري اسلامي داشته باشد و يا حتي در ذهن خود چنين خيال باطلي را بپرود، با شديدترين وجه مقابله مي كنيم.
امير شاه صفي هدف سياستمداران غرب به رهبري شيطان بزرگ را ايجاد فرهنگ اسلام ‌هراسي و ايران‌هراسي، ايجاد شكاف ميان مسلمانان و شعله‌ور كردن آتش اختلافات مذهبي و قومي دانست و استقرار موشك‌هاي "پاتريوت" در كشور تركيه را در همين راستا ارزيابي كرد.
وي تاكيد كرد: اعتقاد داريم كه برقراري امنيت در منطقه غرب آسيا تنها با حضور فعال تمامي كشورهاي منطقه امكان‌پذير است و نيازي به حضور كشورهاي فرا منطقه‌اي نيست.
فرمانده نيروي هوايي ارتش از تمامي كشورهاي همسايه و حاشيه خليج فارس دعوت كرد كه با اعتقاد و ايمان راسخ به وعده الهي در نصرت مومنان، با اتكا به خداوند دست بيگانگان را از اين منطقه راهبردي جهان كوتاه كنند و مطمئن باشند خداوند نيز يار و ياور آنها خواهد بود.
 
انقلاب اسلامي، گذشته تاريخ را از آينده جدا كرد
فرمانده نيروي هوايي ارتش در ادامه با گراميداشت فرا رسيدن سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي اظهار داشت: 34 سال از پيروزي انقلاب اسلامي ايران مي‌گذرد، بهمن ماه سال 57 سرآغاز طلوع مجدد اسلام، خاستگاه ارزش‌هاي اسلامي، مقطع رهايي ملت ايران از يوغ طاغوت زمان و بخشي از تاريخ ما است كه گذشته را از آينده جدا ساخته است.
شاه صفي افزود: قيام تاريخي ملت ايران با رهبري‌هاي داهيانه بنيانگذار نظام مقدس جمهوري اسلامي حضرت امام خميني(ره) نقطه عطفي را در تاريخ ايران بوجود آورد.
وي يادآور شد: بر كسي پوشيده نيست كه از شكننده‌ترين ضربات بر پيكر رژيم منحوس شاهنشاهي، حركت شجاعانه كاركنان نيروي هوايي در 19 بهمن ماه سال 57 بود كه در اين روز كاركنان با بصيرت نيروي هوايي سندي از افتخار، حماسه، رشادت، شهادت و ايمان را در برگ‌هاي زرين انقلاب اسلامي به ثبت رساندند.
وي با بيان اينكه كارنامه درخشان اين نيرو به عنوان نوك پيكان دفاع هوايي در طول سال‌هاي بعد از انقلاب، هشت سال دفاع مقدس و پس از آن غير قابل انكار است، افزود: بخش قابل توجهي از مهارت‌هاي دوران دفاع مقدس در رشادت‌هاي اين نيروي الهي متبلور شد.
امير شاه صفي اظهار داشت: خلبانان تيزپرواز نيروي هوايي ارتش تنها دو ساعت پس از حمله متجاوزان بعثي به ايران با به پرواز در آوردن جنگنده‌ها، پايگاه نيروي هوايي رژيم بعث را مورد تهاجم و بمباران قرار دادند و درست يك روز بعد از آن با انجام عمليات كمان 99 با 140 فروند هواپيما، مناطق حساس و حياتي رژيم بعث صدام را منهدم كردند.
فرمانده نيروي هوايي ارتش ادامه داد: خلبانان سلحشور نيروي هوايي همراه با سخت‌كوشي كاركنان فني حماسه‌اي عظيم آفريدند و با انجام صدها سورتي پرواز در روزهاي ابتدايي جنگ، با انهدام تانك‌ها و ادوات زرهي دشمن، ضمن وارد آوردن تلفات و خسارت فراوان به آنها، ماشين جنگي رژيم بعثي را از حركت باز داشتند.
از مهمترين و بي‌نظيرترين اين عمليات، مي‌توان به عمليات "حمله به اچ 3" يكي از دوربردترين حملات هوايي در تاريخ جنگ‌هاي هوايي جهان اشاره كرد.
 
تلاش امپرياليسيم براي در دست گرفتن نبض اقتصادي جهان
امير شاه صفي به اهميت راهبردي تنگه هرمز و خليج فارس به دليل برخورداري از ذخاير عظيم انرژي اشاره كرد و افزود: اين اهميت به‌گونه‌اي است كه در نظريه‌هاي جديد از آن به عنوان قلب زمين (هارتلند) ياد مي‌شود و از آنجايي كه يكي از ويژگي‌هاي نظام جديد جهاني اهميت يافتن اقتصاد به شمار مي‌رود، اين ويژگي منطقه بيش از گذشته نمايان شده است.
وي با يادآوري اينكه تسلط بر مناطق اقتصادي جهان يكي از مولفه‌هاي قدرت در توازن قدرت‌هاي آينده به شمار مي‌رود، اظهار داشت: كشور جمهوري اسلامي ايران به دليل واقع‌شدن در اين منطقه حساس از جايگاه و موقعيت بسيار ارزشمندي برخوردار شده به نحوي كه مورد توجه بسياري از كشورها قرار گرفته است.
فرمانده نيروي هوايي ارتش افزود: امپرياليست نيز با آگاهي از اين موضوع، ضمن بهره‌گيري از ابزارهاي نظامي خود تلاش دارد تا با ارايه الگويي مبتني بر يك جانبه‌گرايي ابتدا به تثبيت هژموني خود در غرب آسيا و در نهايت به تثبيت خود در جهان نايل شود.
امير شاه صفي ادامه داد: در همين راستا امپرياليست جهاني در صدد است به هر نحو ممكن با تحريك، تضعيف و بايكوت كردن جمهوري اسلامي ايران و تلقين عدم توانايي كشورهاي منطقه در برقراري امنيت، نبض اقتصادي جهان را در دست گيرد.
وي افزود: به همين منظور و به بهانه واهي 11 سپتامبر و مبارزه با تسليحات كشتار جمعي به افغانستان و عراق حمله كرد تا با اين پيش‌بيني كه با پيروزي برق‌آسا در اين دو جبهه راه را براي عملي كردن طرح‌هاي بعدي يعني به انزوا كشاندن ايران هموار خواهد شد، به نيت شوم خود نايل آيد.

مردم سوريه بهاي مقاومت بر مواضع اصولي خود را به خاطر مقاومت مي‌پردازد
فرمانده نيروي هوايي ارتش در بخش ديگري از سخنان خود خطاب به وابستگان نظامي كشورهاي دوست ايران اظهار داشت: بحث منزوي ساختن ايران تنها بهانه‌اي براي جلوگيري از تاثيرگذاري انقلاب اسلامي بر بيداري اسلامي ساير كشورهاي منطقه است؛ آنچه امروز در ادبيات مردم غرب آسيا با گذشته متمايز شده احترام به كرامت انساني، حقوق شهروندي، مردم‌سالاري و خزان استبداد سران وابسته و دلبسته به استعمار و رايحه دلنشين آزادي است.
امير شاه صفي در عين حال تاكيد كرد: آنچه در كشور سوريه رخ مي‌دهد متفاوت از اين موضوع است؛ اين روزها مردم سوريه بهاي مواضع اصولي و ثابت خود را به خاطر مقاومت مي‌پردازد و متاسفانه شاهد هستيم تروريست‌هايي كه به بهانه مقابله با آنها نيروهاي فرامنطقه‌اي در افغانستان و پاكستان حضور دارند، همان تروريست‌ها در سوريه حمايت مالي و نظامي مي‌شوند.
وي با تاكيد بر اينكه تنها مردم سوريه حق تعيين سرنوشت و آينده سياسي كشورشان را دارند، اظهار داشت: دمكراسي با بمب و سلاح همخواني ندارد و كساني كه با سلام و خشونت وارد سوريه شده‌اند بايد به افكار عمومي پاسخ دهند.
امير شاه صفي افزود: از طرفي متحد راهبرد امپرياليسم يعني رژيم صهيونيستي همسو با اين كشور و متحدان آن جبهه ديگري را در اين راستا گشوده تا با ناامن كردن منطقه و حمله به لبنان، نوار غزه و سودان؛ رفيق ديرينه خود را در رسيدن به آرزوهاي خود ياري كند ولي اين توهمي بيش نيست و هيچگاه تحقق نخواهد يافت.
 
موفقيت ايران در عرصه هاي نظامي و سياسي
فرمانده نيروي هوايي ارتش در ادامه تاكيد كرد: جمهوري اسلامي ايران با هدايت و رهبري‌هاي داهيانه رهبر معظم انقلاب اسلامي در تمامي عرصه‌هاي سياسي، نظامي، اقتصادي و فرهنگي به موفقيت‌هاي چشمگيري نه تنها در منطقه بلكه در سراسر جهان دست يافته است.
وي گفت: از مهمترين دستاوردهاي سياسي مي‌توان به برگزاري اجلاس سران جنبش عدم تعهد در شهريور سال جاري اشاره كرد كه با وجود مخالفت‌ها و شيطنت‌هاي امپرياليسم و هم‌پيمانانش يكي از باشكوه‌ترين اجلاس‌هاي حيات خود را در طول دوره برگزار كرد.
امير شاه صفي يادآور شد: در دوران دفاع مقدس نيز دنيا به دنبال برگزاري اين اجلاس در بغداد بود ولي با خواست خداوند و اراده جمهوري اسلامي ايران محقق نشد.
وي خطاب به ميهمانان حاضر در مراسم اظهار داشت: من با قاطعيت هر چه تمام به شما اعلام مي‌كنم كه تحريم‌هايي كه از سوي شيطان بزرگ و برخي كشورهاي همسو با اين كشور عليه ايران اعمال شده، هيچ‌گونه تاثيري در عزم و اراده راسخ ما نداشته بلكه اين تحريم‌ها به ما آموخته است چه قابليت‌هاي بالقوه‌اي داريم.
فرمانده نيروي هوايي ارتش گفت: نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران با غلبه بر اين تحريم‌ها تمامي پرنده‌هاي خود را بهره‌گيري از دستان توانمند متخصصان فني خود "ˈاورهال"، بهينه‌سازي و به روز كرده است.
وي افزود: طراحي و توليد انبوه جنگنده‌هاي صاعقه، به‌كارگيري موشك‌هاي هواپايه و هوا به زمين با بردهاي گوناگون، موشك‌هاي ضد رادار، بمب‌هاي نطقه‌زن، نسل جديد موشك‌هاي ليزري برد كوتاه و بلند، بمب‌هاي هوشمند دورايستا با برد بلند، عملياتي كردن سامانه‌هاي سوخت‌رساني هواپيماهاي شكاري به شكاري در ارتفاع پست، توليد و به‌كارگيري انواع پهبادها با قابليت جنگ الكترونيك و شنودي، ساخت انواع شبيه‌سازهاي پروازي مورد نياز و ... از توانمندي‌هاي مثال‌زدني اخير اين نيرو مي‌باشد كه طي سال‌هاي گذشته بارها و بارها در رزمايش‌هاي مختلف و در چهارمين رزمايش مدافعان آسمان ولايت سال جاري به نمايش گذاشته شده‌اند.
امير شاه صفي در پايان خطاب به مهمانان اين مراسم اظهار داشت: ما در خرداد ماه سال آينده انتخابات رياست جمهوري را در پيش داريم و شما شاهد خواهيد بود كه اين انتخابات نيز همانند سال‌هاي قبل با صلابت و شكوه هرچه تمام برگزار خواهد شد و مطمئن باشيد كه امپرياليست و ساير هم‌پيمانانش نخواهند توانست مانند 34 سال گذشته خللي در اراده اين ملت ايجاد كنند.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ