شهید سروان مسعود آشوری
908


کلیپ صوتی:
فرماندهی معظم کل قوا، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی)، بارها در بیاناتشان به این نکته اشاره داشته اند که «وصیت نامه شهدا را بخوانید...» این توصیه در کلام گهربار حضرت امام خمینی(ره) نیز دیده می شود. در این کلیپ صوتی رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای وصیت نامه یک افسر جوان ارتش جمهوری اسلامی ایران به نام شهید «سروان مسعود آشوری» را قرائت می کنند که در پادگان دشت آزادگان مستقر بوده و چند روز قبل از قرائت وصیت نامه به شهادت رسیده است. این وصیت نامه کوتاه، پرمغز، سرشار از بصیرت و شنیدنی می باشد.
 
متن وصیت نامه :

به نام حی قیوم مهربان لایزال

آفتاب عمر چه زود غروب می کند آنگاه تقدیر این چنین باشد و خدا خواهد که انسانی دنیا را وداع گوید اما چه زیباست که این تقدیر به نظافت قلب مهربان مادری باشد که فرزند دلبندش را در آغوش گیرد و این تناسب میسر نباشد مگر با شهادت در راه الله و مکتب و وطن. کاش تقدیرم چنین باشد: "مرگ با افتخاری را که بارها به آن نزدیک شده ام ولی نصیبم نشده است". شاید لایق شهید بودن نیستم زیرا که شهید مقامی بالا و والا را دارد و من فردی گناهکار و خارم. اینک که با یاد خدا به جبهه میروم نه برای انتقام بلکه به منظور احیای دینم و تداوم انقلابم پای در چکمه می کنم و خدا را به یاری می طلبم و از او می خواهم که هدایتم کند به آن سو و آن راه که خود صلاح می داند و هدفم خدا، مکتبم اسلام و مرادم روح الله است.

 هر قدمی که بر­دارم و هر گلوله ای که شلیک ­کنم و قلب دشمن را هدف سازم به یاد خدا باشم و برای هر گلوله ای که به تنم خورد به یاد خدا تحمل ­کنم و دردش را و زجرش را که شیرین تر از عسل است.

خدانگهدار. مسعود آشوری
شهید سروان مسعود آشوری