سه‌شنبه 29 مرداد 1398   13:55:39
تازه های خبری
امیر دریادار خانزادی؛
انضباط و قانون مداری جلوه بارز ارتش است


فرمانده نیروی دریایی ارتش در بین دانشجویان شانزدهمین دوره جامع پذیری دانشگاه های افسری آجا عنوان کرد: انضباط و قانون مداری جلوه بارز ارتش است.

به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش ضمن ابراز خشنودی از حضور در میان دانشجویان شانزدهمین دوره جامع پذیری دانشگاه های افسری آجا در لشکرک و همچنین تبریک به مناسبت دهه کرامت و میلاد هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت اظهار داشت: یکی از نکات بسیار مهمی که هر افسر ارتش باید به آن اشراف داشته باشد موضوع جغرافیاست، که این مساله بویژه در دانشجویانی که قصد دارند به بدنه نیروی دریایی ارتش ملحق شوند به علت دریانوردی در آب های منطقه ای و فرا منطقه ای ملموس تر می باشد.

دریادار خانزادی خطاب به دانشجویان ادامه داد: طبق گفته بزرگان نظامی، اگر میخواهید بر یک ناحیه جغرافیایی تسلط پیدا کنید باید بتوانید جهانی فکر کنید، جهانی ببینید و جغرافیای جهان را به خوبی بشناسید تا بتوانید لا اقل تصمیمات منطقه ای خوبی بگیرید.

وی تصریح کرد: از دیدگاه ژئوپولوتیکی پس از مشاهده جغرافیای جهان متوجه خواهید شد که در قلب این جغرافیا یک منطقه به عنوان آسیای غربی وجود دارد که در نقطه مرکزی جهان است و برجسته ترین خصوصیت این منطقه فرصت گذرگاهی بسیار خوب آن می باشد که آفریقا، آسیا و اروپا را به هم متصل میکند. این منطقه سرشار از منابع طبیعی است که جمهوری اسلامی ایران هم در آن قرار دارد.

فرمانده نداجا در پایان افزود: مجموعه شما که امروز این لباس مقدس را به تن کرده اید باید بدانید که کار بسیار ارزشمندی در پیش رو دارید و طبق فرمایشات مقام معظم کل قوا (مد ظله) باید این سه مورد یعنی 1.ایمان 2. شجاعت 3. دانش را در وجود خود نهادینه سازید که این امر محقق نخواهد شد جز با انضباط و قانون مداری که جلوه بارز ارتش است.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 189