سه‌شنبه 29 مرداد 1398   14:02:11
تازه های خبری
حجت الاسلام والمسلمین حائری زاده؛
لذت بردن از زندگی در گرو رضایت پروردگار است


حجت الاسلام والمسلمین حائری زاده در جمع دریادلان نیروی دریایی ارتش عنوان کرد:لذت بردن از زندگی در گرو رضایت پروردگار است.

به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، در روز میلاد هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حجت الاسلام والمسلمین حائری زاده ضمن ابراز خشنودی از حضور در میان کارکنان نداجا سخنرانی خود را با موضوع لذت اینگونه بیان کرد: خداوند متعال انسان را برای لذت خلق کرده است و اصل خلقت هم برای همین امر می باشد.

وی افزود: اگر انسان بخواهد در زندگی طعم لذت واقعی را بچشد باید در امتداد رضایت پروردگار جهانیان حرکت نماید، این بدین معنی است که فکر و ذکر انسان باید بر مبنای رضای خداوند باشد تا بتواند طعم واقعی لذت را حس کند.

حجت السلام حائری زاده ادامه داد: از دنیا تعریف های متعددی وجود دارد، اگر اعمال ما برای دنیا باشد هیچ زیبایی در آن نمایان نیست و پر از سختی می باشد، اما اگر اعمال ما برای آخرت باشد محال است که در آن سختی و زشتی نمایان شود.

وی با اشاره به ویژگی های زندگی حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) تصریح کرد: یکی از القاب امام هشتم غریب الغربا می باشد و این بدین معنی است که ما همچنان آن طور که باید ایشان را نشناخته و درک نکردیم،امامان معصوم ما در تمام طول زندگی خویش رضای خداوند متعال را مد نظر قرار داده و در پی داشتن مقام و مسئولیت امور دنیوی نبوده اند.

 

 


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 126