سه‌شنبه 29 مرداد 1398   14:50:55
تازه های خبری
امیر دریادار خانزادی:
ناوشکن سهند شهریور ماه به ناوگان نداجا ملحق می شود/ مسابقات بین‌المللی «غواصی عمق» از فردا در نوشهر آغاز خواهد شد


فرمانده نیروی دریایی ارتش در نشست خبری مسابقات غواصی ارتش‌های جهان گفت: ناوشکن سهند شهریور ماه سال جاری به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق می شود.

به گزارش روابط‌عمومی نداجا، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش صبح امروز در نشست خبری مسابقات غواصی ارتش‌های جهان که در ستاد این نیرو برگزار شد،از اضافه شدن تجهیزات جدید به این نیرو خبر داد و گفت: ناوشکن سهند شهریور ماه آخرین تست‌های خود را انجام می‌دهد و آماده عملیاتی شدن می‌شود.

امیر دریادار خانزادی افزود: بعد از ناوشکن سهند، ناوشکن دنا نیز که توسط صنایع دریایی وزارت دفاع در حال ساخت است، رونمایی خواهد شد و زیردریایی فاتح نیز مراحل پایانی خود را می‌گذراند و تستهای دریایی آن نیز انجام شده و تا آذر ماه رونمایی می‌شود.

وی از راه اندازی مجدد ناوشکن دماوند خبر داد و گفت: کار احیای ناوشکن دماوند هم درحال انجام است و‌ تا پیش از پایان سال آن را در دریا خواهیم دید.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در بخش دیگری از سخنان خود، درخصوص مسابقات بین المللی نظامی غواصی ارتش های جهان که در نوشهر برگزار می‌شود، گفت: این مسابقات فردا در نوشهر و در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نداجا آغاز می‌شود و برای اولین دوره است که نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران میزبان این مسابقات است.

امیر دریادار خانزادی گفت: 100 نفر از ورزشکاران نظامی از 8 کشور از قاره های آسیا، آفریقا و آمریکا در نوشهر حضور یافته‌اند تا در مسابقات غواصی شرکت کنند.

 وی افزود: در این مسابقات غواصی از پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا استفاده خواهد شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به مسابقات ارتش های جهان در روسیه، خاطرنشان کرد: دو ناو موشک انداز ما هم در آذربایجان پهلو گرفته اند و مسابقات تیراندازی شناورها از فردا آغاز می‌شود.

 


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 179