سه‌شنبه 29 مرداد 1398   14:45:11
تازه های خبری
امیر دریادار خانزادی:
مسابقات ارتش های جهان موجب ارتقاء و استحکام روابط کشورهاست


فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران مسابقات غواصی ارتش های جهان را بستری مناسب برای به اشتراک گذاشتن دانش کشورها عنوان کرد و گفت: این مسابقات در کنار جنبه نظامی و علمی، موجب استکام روابط کشورها می شود.

به گزارش روابط عمومی نداجا، امیر دریادار حسن خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در آئین افتتاحیه مسابقات غواصی بین اللملی 2018 ارتش های جهان با اعلام اینکه کشورهایی از سه قاره بزرگ جهان با شرکت در این مسابقات، تعاملات خود را شروع کردند، گفت: مسابقات نظامی 2018 ارتش های جهان، تداعی کننده همکاری، تعامل و دوستی بین کشورهاست. دریا فرصتی بزرگی برای پیشرفت همه کشورهاست که این پیشرفت مرهون صلح و امنیت پایدار است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به نقش نیروی دریایی در تأمین امنیت دریاها، یادآور شد: امنیت دریا با حضور نیروهایی تأمین می شود که با ایمان، شجاع، دانشمند و باتجربه هستند و مهارت بالایی در اجرای فرامین فرماندهی دارند. محیط امن دریا نیازمند دوستی و فهم مشترک است نه کشورهای استکباری که دریا را محل زورگویی خود قرار داده اند.

وی بهره مندی از دریا را مستلزم داشتن تعهد و دانش دانست و گفت: دریا عرصه ای است که با مهارت و شجاعت غواصان نیروی دریایی می توان از برکات آن بهره مند شد.

امیر دریادار خانزادی با اشاره به شروع رقابت های غواصی بین الملل 2018 ارتش های جهان، گفت: با صلح و دوستی در دریایی رقابت هایی را برگزار می کنید که کشورها را از نظر سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی به هم پیوند می دهد و بیگانگان در آن جایی ندارند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش مسابقات غواصی ارتش های جهان را بستری مناسب برای به اشتراک گذاشتن دانش کشورها عنوان کرد و گفت: این مسابقات در کنار جنبه نظامی و علمی، موجب استکام روابط کشورها می شود به نحوی که از 10 سال گذشته که این مسابقات برگزار می شود، می توان این تغییر را احساس کرد چرا که فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی و نیروهای مسلح کشورها بیش از پیش کنار هم هستند.

وی با تشکر از دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) و اداره بنادر و دریانوردی نوشهر به خاطر میزبانی شایسته این دوره از مسابقات، خاطرنشان کرد: برای برگزاری این رقابت ها همکاری بسیار خوبی در جهت تأمین امکانات و تجهیزات صورت گرفته است و امیدواریم مسابقات بدون مشکل و با کیفیت بالایی برگزار شود.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 97