سه‌شنبه 29 مرداد 1398   13:56:54
تازه های خبری
سرپرست تیم غواصی نیروی دریایی ارتش خبر داد؛
ثبت رکورد جدید در آیتم جوشکاری و برشکاری در فضای بسته توسط ایران


سرپرست تیم ایران از ثبت رکورد جدید در اجرای آیتم جوشکاری و برشکاری در فضای بسته مسابقات غواصی ارتش های جهان توسط غواص های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت: رکورد قبلی این مسابقات در سال 2016 توسط ایران ثبت شده بود که بار دیگر این رکورد ارتقاء پیدا کرد.  

به گزارش روابط عمومی ارتش؛ تیم غواصی ایران در چهارمین روز از مسابقات بین المللی غواصی 2018 ارتش های جهان، آیتم جوشکاری و برشکاری در فضای بسته را با موفقیت پشت سر گذاشت و زمان بسیار خوبی را ثبت کرد.

ناخدا دوم اکبرزاده، سرپرست تیم غواصی ایران با اعلام خبر ثبت رکورد جدید در آیتم جوشکاری و برشکاری در فضای بسته مسابقات غواصی ارتش های جهان گفت: غواص ما توانست در کمترین زمان ممکن، آیتم جوشکاری و برشکاری در فضای بسته را اجرا کند و رکورد جهانی جدیدی را به ثبت برساند.

سرپرست تیم غواصی ایران خاطرنشان کرد: بهترین رکورد در این آیتم مربوط به سال 2016 و تیم غواصی ایران بود که با زمان بهتری بار دیگر به نام ایران ثبت شد. جالب است بدانید که روسیه، پرچم دار برگزاری این مسابقات، روز گذشته نتوانست آیتم جوشکاری و برشکاری در فضای بسته را به سرانجام برساند و هیچ امتیازی را کسب نکرد اما تیم ما بدون خطا این آیتم را اجرا کرد و بیشترین امتیاز را گرفت.

وی با اشاره به روز چهارم مسابقات و اجرای آیتم فلنچ، یادآور شد: آیتم فلنچ، در واقع پیچ و مهره کردن دو صفحه در زیر آب است. تاکنون ایران و آفریقای جنوبی این آیتم را اجرا کردند. غواص های ایران این آیتم را هم به بهترین شکل ممکن اجرا کردند؛ به طوری که آفریقای جنوبی با پنج دقیقه اختلاف این آیتم را اجرا کرده است. فکر نمی کنم در روزهای آینده تیمی بتواند بهتر از ایران این آیتم را اجرا کند.

گفتنی است؛ غواص های ایرانی، تاکنون در آیتم های جوشکاری و برشکاری در فضای بسته، عبور از میدان موانع و امداد، نجات و احیاء غواص مصدوم بهترین زمان ها را در تاریخ مسابقات به ثبت رسانده و رکوردار این سه آیتم محسوب شوند.

مسابقات غواصی ارتش های جهان که از روز شنبه در بندر نوشهر به میزبانی نیروی دریایی ارتش آغاز گردیده، در حال برگزاری است و تا روز پنج شنبه با شرکت بیش از یکصد غواص از ارتش های جهان ادامه خواهد یافت.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 235