سه‌شنبه 29 مرداد 1398   14:07:00
تازه های خبری
رئیس مجلس شورای اسلامی:
قدرت نیروهای مسلح ایران نسخه مجاهدت ها و همت بلند فرماندهان است


رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: قدرت نیروهای مسلح ایران اسلامی اهدایی هیچ دولتی نیست، بلکه نسخه مجاهدت ها، تدابیر راهبردی، همت بلند جوانان و فرماندهان غیور و سلحشور است.

به گزارش روابط عمومی ارتش؛ علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی  ایران صبح امروز (شنبه) در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در بندرعباس با درود بر شهدای انقلاب اسلامی، خانواده شهداء، جانبازان، آزادگان غیور و عرض سلام به فرماندهی معظم کل قوا گفت: فداکاری نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در ذهن ملت ایران اسلامی باقی خواهد ماند؛ امروز سالگرد آغاز حمله ارتش صدام حسین به خاک ایران اسلامی است، حمله ای که منجر به یکی از طولانی ترین جنگ های قرن شد

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در آن زمان صدام حسین با نیت پلیدی که داشت و با تحریکی که از سوی برخی دولت های منطقه و فرا منطقه صورت گرفت، تصور می کرد با ارتش خود که با تدارکات زیاد آن را قدرتمند کرده بود و با بهره مندی از حمایت های خارجی، ملت ایران را به زانو در می آورد و با اشغال بخشی از خاک کشور ایران، نظام جمهوری اسلامی را تسلیم اراده خود کند، ولی همگان دیدند که او به هیچ یک از آرزوهایش نرسید، گرچه خسارات مالی و جانی سنگینی را بر کشور ایران و عراق وارد کرد، اما از صدام حسین و ارتش او هیچ اثری نیست، بلکه نابود شدند و تنها لعنت و نفرت ملت های منطقه برای او باقی مانده است.

وی با بیان اینکه امروز روابط دوستانه و برادرانه بین مردم و ملت ایران و عراق حاکم است، افزود: امروز نیز روابط دوستانه و برادرانه ای دارند و در کنار هم زندگی می کنند و دولت های دو کشور نیز روابط صمیمانه ای دارند و در عراق جدید نیروهای مسلح این کشور مجدداً شکل گرفت که در خدمت ملت عراق است و با تروریست ها مبارزه می کند.

لاریجانی با اشاره به آمادگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران امروز قدرتمندتر از همیشه آماده دفاع از ملت و کشور است. این قدرت اهدایی هیچ دولتی به ایران نیست. نسخه مجاهدت ها، تدابیر راهبردی و همت بلند جوانان و فرماندهان غیور و سلحشور ما است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به قدرتی رسیده است که آمادگی ایستادن مقابل هر قلدر مستی را دارند و همچنین آماده یاری رساندن به هر کشور دوست و همسایه در منطقه را دارا هستند. نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دوستان خود را در برابر نقشه‌های زیاده خواهانه آمریکا یاری می‌کند؛ همان طور که در سوریه و عراق این گونه رفتار کرد.

وی با بیان اینکه آمریکا روش دیگری را برای مبارزه با ملت ایران انتخاب کرده است، یادآور شد: یکی از شگردهای آنان که شبانه روز آن را دنبال می‌کنند، ایجاد هراس تصنعی در کشورهای منطقه و اعزام هیئت‌های به ظاهر سیاسی، اما در حقیقت هیئت‌های امنیتی و اطلاعاتی به این کشورها با نیت تغییر نظر و ترساندن کشورهای منطقه به ویژه برادرانِ دوست عرب‌مان نسبت به ایران است.

لاریجانی خطاب به سران کشورهای اسلامی و اعراب خاورمیانه، گفت‌: شما خود می دانید که آمریکا و آقای ترامپ و مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا خیرخواه ما و شما نیستند، نیت آنها شیطانی است و آنها دشمنان اسلام و به دنبال غارت ثروت مسلمانان هستند. کسانی بودند که فکر می کردند با ریاست جمهوری ترامپ آنها به آمال و آرزوهایشان خواهند رسید اما اکنون متوجه شده اند که آقای ترامپ به دنبال کسب پول و ثروت آنها است و جز چپاول درآمدهای این کشورها به چیز دیگری فکر نمی‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی متذکر شد: ما و شما باید هوشیار باشیم و نباید اجازه تکرار تجربه صدام حسین را بدهیم. آمریکایی‌ها برای شوراندن صدام علیه جمهوری اسلامی ایران، وعده‌های آن چنانی به او دادند اما تجربه تاریخی برای ما و شما باقی ماند. صدام با شعارهای جاهلی صدر اسلام، تلاش بسیاری در تحریک اعراب علیه جمهوری اسلامی ایران داشت، اما فراموش کرده بود که مسلمانان یک خدای واحد متعال، یک کتاب، قبله و پیامبر دارند. برادران؛ خلیج فارس، خلیج آشتی و دوستی بین ماست. نباید اجازه دهیم رژیم آمریکا میان ما و شما ماجراجویی کند.

وی به برخی از کشورهای منطقه هشدار داد و گفت: برخی به قیمت دریافت سلاح‌های آن چنانی مراقب باشند دچار اشتباه نشوند. از هم اکنون اعلام می‌کنیم در برابر هر اقدام تهدید آمیز، واکنش نشان خواهیم داد و آمریکایی ها را در منطقه رها نخواهیم کرد. آمریکا و ترامپ و پمپئو خیرخواه نیستند، دشمن منطقه و دنبال غارت ثروت شما هستند.

لاریجانی تصریح کرد: انتخاب آمریکا، رژیم صهیونیستی است و برای اعراب و فلسطین ارزشی قائل نیست. تکرار تجربه صدام که فریب آمریکا را خورد، کافی است. در مقابل خوی اخاذی آمریکا راهی جز نصیحت به کشورهای منطقه و خیرخواهی نداریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در برابر تهدیدات آمریکا هم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ساکت نمی‌نشیند و دهان آنها و هرکسی که با آن ها علیه ملت ایران همراهی کند، خرد می‌کنند. در پاسخ تحرک بی‌خردانه‌شان هرگز آنها را رها نمی‌کنیم. آن‌ها نباید فریب برخی تسلیحات خود را بخورند.

وی خاطرنشان کرد: گاه در روابط با همسایه‌ها هزینه دادیم و گذشت کردیم. موقع حمله رژیم صدام به کویت، جانب کویت را گرفتیم و برادری خود را ثابت کردیم؛ هرچند می‌دانستیم آن‌ها در جنگ به صدام کمک کردند.

لاریجانی با بیان اینکه احتیاجی به کدخدای ستمگر نیست، تاکید کرد: راهکار ترامپ، ترساندن کشورهای منطقه از ایران و سوق دادن شان به سمت رژیم غاصب اسراییل است. قدر ایران و نیروهای مسلح ایران را بدانید که جلوی تهدیدات آمریکا ایستاده و اگر آمریکا فرصت کند، شما را به پابوس نتانیاهو می‌برد و یهود را بر کعبه مسلط می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آنها در ارزیابی خود به این نتیجه رسیده‌اند که نمی‌توانند جنگ علیه ملت ایران به راه بیندازند و با مکر و خدعه وارد شده‌اند. شما (آمریکا) کنار ملت ایران نیستید، شما به جنگ اقتصادی علیه ملت ایران، زنان و کودکان و بیماران ملت ما برخاسته‌اید و درست مثل تروریست‌ها عمل می‌کنید که به زنان و کودکان و افراد بی‌گناه حمله می‌کنند.

وی تصریح کرد: امروز آمریکایی‌ها نوعی تروریست دولتی را رهبری می‌کند که نقاب حقوق بشر و دموکراسی‌خواهی زده‌اند و اما تحریم ملت ایران جز ننگ برای دولت آمریکا چیز دیگری ندارد.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 145