سه‌شنبه 29 مرداد 1398   14:27:48
تازه های خبری
دیدار امیر دریادار خانزادی با جانشین فرمانده نیروی دریایی ایتالیا


فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه دهمین سالگرد اجلاس فرماندهان نیروی دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند، با جانشین فرماندهی نیروی دریایی ایتالیا دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار حسین خانزادی در دیدار با جانشین فرمانده نیروی دریایی ایتالیا با اشاره به اعزام ناوگروهی از کشور ایتالیا به منطقه یکم نیروی دریایی ارتش مستقر در بندرعباس، گفت: در آینده‌ای نزدیک ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به کشور ایتالیا برای بازدید و در راستای تعاملات بیشتر اعزام خواهد شد.

وی افزود: دو نیروی دریایی ارتش ایران و ایتالیا باید با تمام ظرفیت‌های دریایی در حوزه‌های مختلف همکاری داشته باشند و این را می‌توان با اعزام دانشجویان و افسران فی‌مابین دو کشور اجرایی کرد.

بنابر این گزارش، جانشین فرمانده نیروی دریایی ایتالیا نیز ضمن ابراز خرسندی از این ملاقات، گفت: نیروی دریایی ایتالیا آمادگی کامل در خصوص میزبانی از ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را دارد.

وی با بیان اینکه ما همواره در تلاش هستیم با نیروهای دریایی کشورهای جهان همکاری و تعامل داشته باشیم، تصریح کرد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نیروی قدرتمند در دریا می‌تواند برای ما بسیار مهم و اثربخش باشد و تمایل خود را در خصوص تعامل در همه حوزه‌ها اعلام می‌کنیم.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 407