پنجشنبه 31 مرداد 1398   13:38:55
تازه های خبری
فرمانده ناوگروه صلح و دوستی پاکستان:
امنیت اقیانوس هند را با برادران ایرانی خود تامین می کنیم


 فرمانده ناوگروه صلح و دوستی پاکستان با اشاره به ارتباط نزدیک میان کشورش و جمهوری اسلامی ایران، گفت: در مورد امنیت اقیانوس هند در کنار برادران ایرانی خود بوده و با هم این امنیت را تامین می کنیم

به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، دریادار محمد سالم در دیدار اعضای این ناوگروه با استاندار هرمزگان اظهار داشت: در این زمینه نیروی دریایی پاکستان ایده ای را برای امنیت اقیانوس هند ارایه کرده است .

وی ادامه داد: امیدواریم نیروی دریایی ایران با همکاری کردن با نیروی دریایی پاکستان باعث اجرای این طرح شوند.

دریادار سالم بیان داشت: مردم پاکستان ایران را کشور دوم خود می دانند و برای کشور ایران ارزش بسیار زیادی قایل هستند.

استاندار هرمزگان نیز در این دیدار گفت: کشور های مسلمان منطقه با همکاری یکدیگر قادر خواهند بود بدونه نیاز به نیروهای فرامنطقه ای امنیت منطقه را تامین کنند.

فریدون همتی تصریح کرد: ایران خانه امن همه مسلمانان جهان است و مردم و حکومت جمهوری اسلامی ایران خواستار موفقیت و سربلندی همه مسلمانان دنیا هستند.

وی با اشاره به حضور نیروهای بیگانه در منطقه گفت: حضور نیروهای فرامنطقه ای به منظور ایجاد تفرقه در میان کشورهای منطقه است که باید با نزدیکی و تعامل بیشتر این نقشه شوم را نابود کرد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه ایران و پاکستان جدا از یکدیگر نیستند، تاکید کرد: تعامل و تبادل افکار و تجربه بین دو نیروی دریایی برادر و مسلمان ایران و پاکستان دستاوردهای خوبی را برای هر دو کشور خواهد داشت.

لازم به ذکر است، ناوگروه صلح و دوستی پاکستان متشکل از ناوشکن سرفرماندهی خیبر، ناو گارد ساحلی ژوب، ناو پشتیبانی مددگر و ناو آموزشی بادبانی راهنورد روز یکشنبه در منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس پهلو گرفت و به مدت چهار روز در این منطقه حضور خواهد داشت.

هدف از حضور این ناوگروه در ایران توسعه مناسبات نظامی و تقویت حسن هم جواری بین دو کشور همسایه، دوست، برادر و مسلمان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان اعلام شده است.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 195