اخبار برگزیده
 

 تمرین امداد و نجات در حوادث غیرمترقبه توسط گردان زمینی امداد و نجات، با استفاده از بالگرد‌های پایگاه چهارم هوانیروز ارتش در این پایگاه اجرا شد.
 به گزارش روابط عمومی ارتش ،خلبانان ، بالگردها و تیم مهندسی بالگردی ، در این تمرین آمادگی خود را در جهت اجرای پرواز امدادی به نقاط نیازمند امداد به تمرین گذاشتند .گردان مجهز امداد و نجات زمینی این پایگاه نیز تجهیزات خود را به کار گرفتند، تا آمادگی لازم برای امداد و نجات در استان‌های معین این پایگاه  را داشته باشند .در این تمرین گردان زمینی امداد، تجسس و نجات، امداد و نجات، آواربرداری و ترابری امکانات حمل سوخت و آب و تریلر‌های حمل اقلام آمادی و امدادی خود را به نمایش گذاشتند.

سرهنگ ستاد خلبان علی عفیف فرمانده پایگاه چهارم هوانیروز ارتش در جلسه شور ستادی آغاز و پایان این تمرین ضمن تاکید بر حفظ آمادگی حداکثری این پایگاه در نقش آفرینی در دفاع از کشور و قطع دست متجاوز، اظهار داشت: در حوزه امداد در مواقع بحران، پایگاه‌ چهارم  هوانیروز در حداکثر آمادگی قرار دارد و بازوی توانمند ستاد بحران منطقه خواهد بود.
سرهنگ علی عفیف خطاب به خلبانان و کارکنان این پایگاه گفت: در ذهن مردم کشورمان و در صفحات پر افتخار تاریخ، هوانیروز، همانقدر که حماسه آفرین عملیات های بزرگی نظیر بیت المقدس و فتح المبین و مرصاد بوده است، همانقدر هم حماسه خدمت در سیل سیستان و بلوچستان و زلزله بم و قزوین و منجیل و کرمانشاه و سر پل ذهاب در کارنامه دارد. همانقدر که موظف و متعهد به دفاع از ایران اسلامی در برابر دشمنان هستید، آمادگی هایتان را برای خدمت به مردم در بحران‌ها حفظ کنید.

سرهنگ عفیف، فرصت و توانایی خدمت به مردم را نعمتی خدایی دانست و گفت: قدر این فرصت‌ها را بدانید و آمادگی‌هایتان را برای روز مبادا حفظ کنید و ارتقا دهید.

پایگاه چهارم رزمی هوانیروز ارتش ضمن اینکه به عنوان پایگاه معین هوانیروز در امداد به استان‌های مجاور و نیز پشتیبانی بالگردی از کلیه پایگاه‌های هوانیروز کشور است به عنوان پایگاه معین امداد به استان  تهران نیز وظایفی را برعهده دارد.

 

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ