اخبار برگزیده
 

فرمانده تکاوران نیروی دریایی ارتش در دوران دفاع مقدس و آزادسازی خرمشهر گفت: نیروی دریایی ارتش نسبت به گذشته خیلی پیشرفت داشته و امروز کشوری در منطقه قادر به رویارویی با آن نیست.

ناخدا یکم بازنشسته هوشنگ صمدی فرمانده اسبق تکاوران نیروی دریایی ارتش طی نشستی در اهواز گفت: وضعیت نیروی دریایی ارتش در مقایسه با سال 1359 قابل قیاس نیست و این نیرو امروز به قوی ترین سلاح های جنگی مجهز است.

وی با انتقاد از کسانی که از اختلاف سپاه و ارتش در دوران جنگ تحمیلی می گویند گفت: برخی از افراد در داخل کشور ندانسته حرفی می زنند و معاندان هم از آن سوء استفاده می کنند.
صمدی ادامه داد: سپاه و ارتش نه تنها در دوران دفاع مقدس با هم همکاری داشتند بلکه هم اکنون نیز برای دفاع از کشور با هم هماهنگ هستند.

وی با بیان اینکه در جنگ تحمیلی 35 کشور از عراق حمایت می کردند گفت: صدام حسین تصور می کرد که روز نخست جنگ در خرمشهر، روز سوم در اهواز و روز هفتم در تهران است اما با ذلت تمام از کشور بیرون رانده شد.

فرمانده اسبق تکاوران نیروی دریایی در پاسخ به این مطلب که برخی معتقدند ارتش در زمان آغاز جنگ آمادگی مقابله نداشته بیان کرد: ارتش ما با رصدهایی که توسط تکاوران و مرزبانان انجام می شد از ماه ها پیش درخصوص احتمال شروع جنگ اخطار داده بود.
وی گفت: در فروردین سال 59 مانور یک ماهه ای با حضور نیروی دریایی، هوایی و زمینی ارتش در خلیج فارس برگزار شد که نقش مهمی در شناسایی نقاط قوت و ضعف یگان ها داشت از این رو نمی توان گفت که ارتش آمادگی مقابله را نداشت.

ناخدایکم بازنشسته صمدی خاطر نشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران در دنیا زبانزد است زیرا هیچ ارتشی تا این اندازه از پشتیبانی مردمی برخوردار نیست.

 

 

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ