اخبار برگزیده
 

در اولین روز از مرحله نمایش قدرت رزمایش بزرگ ولایت 97، یگان های تکاوری و تفنگداران دریایی نیروی دریایی، با بکارگیری انواع تجهیزات و سلاح های خود ازجمله قایق های تندرو، شناورهای هجومی و ناوچه های راکت انداز به سمت اهداف از پیش تعیین شده در سواحل جنوبی کشور یورش برده است.

به گزارش روابط عمومی ارتش، این تکاوران در مقابله با عملیات تهاجمی سنگین دشمن، با تسلط بر راهبردهای رزمی و رصد اطلاعاتی و عملیاتی یگان های نفوذ کننده مانع هرگونه فعالیت عملیاتی و تجسس اطلاعاتی دشمن شده و با پشتیبانی یگانهای پدافند ساحلی  نسبت به اجرای آتش سبک و سنگین توپخانه ای بر روی اهداف از پیش تعیین شده اقدام کردند و در مدت زمان بسیار کم توانستند مانع از پیشروی یگان های مهاجم شوند.

 انهدام واحدهای شناور دشمن توسط شناورهای تندروی آذرخش، شهاب و رعد مجهز به راکت انداز، عملیات مین ریزی، دفاع ساحلی توسط توپخانه ساحلی، اجرای تازش موتوری در سواحل و هلی برن تفنگداران بوسیله بالگردهای یگان هوادریا از جمله دیگر عملیات های صورت گرفته در این مرحه از رزمایش بود.

هواناوهای یگان هوادریا نیز بخش مهمی از اجرای این مرحله از رزمایش را برعهده داشتند و به حمل و نقل سریع نیروها در مناطق مختلف عملیاتی پرداختند.

امير دريادار حمزه علي كاوياني سخنگوي رزمايش ولايت٩٧، در همين خصوص اظهار داشت: تفنگداران دريايي آخرين لايه دفاعي براي حفاظت از سواحل و جلوگيري از نفوذ دشمن هستند.

كاوياني تصريح كرد: تفنگداران و تكاوران دريايي با استفاده از شناورهاي تندرو و آتش پرحجم اين يگانها ماموریت عملیات آبی ضد آبی خاکی در مقابل دشمن نیز بر عهده دارند.

وي خاطرنشان كرد: تجهيزات و تسليحات اين تفنگداران كاملا بومي بوده و با توجه به نيازهاي عملياتي و متناسب با تهديدات ساخته شده اند.

 سخنگوي رزمايش با اشاره به هماهنگي ميان نيروها و صنعت دفاعي افزود: در سالهاي اخير اقدامات خوبي در زمينه توليد مهمات شده كه برخي هوشمند هستند و در رزمايش نيز از آنها استفاده مي كنيم.

مرحله نمایش قدرت رزمایش بزرگ ولایت 97، درمحدوده شرق تنگه هرمز، دریای عمان و شمال اقیانوس هند تا مدار10 درجه به مدت 3 روز ادامه خواهد داشت.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ