اخبار برگزیده
 

همزمان با آغاز مرحه نمایش قدرت رزمایش ولایت 97 یکان‌های پزشکی و امدادی این نیرو به انجام ماموریت مردمیاری و محرومیت زدایی پرداختند.

 به گزارش روابط عمومی ارتش، همزمان با آغاز مرحه نمایش قدرت رزمایش ولایت 97 که از در مناطق جنوبی و جنوب شرق کشور آغاز شده است، یکان‌های پرشکی و امدادی این نیرو به انجام ماموریت مردمیاری، خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی از مناطق مختلف که در نزدیکی مناطق عملیاتی رزمایش دارند، پرداختند.

طی این طرح، پزشکان و بهیاران این نیرو از جمله متخصصین چشم، گوش و حلق و بینی، ارتوپدی، جراح عمومی، دندانپزشکی، طب اورژانس، زنان و زایمان، اطفال، پوست، داخلی و پزشک عمومی به ارائه خدمات رایگان شامل ویزیت، تحویل دارو و اهدای بسته سلامت به مراجعین و بیماران نیازمند پرداختند.

در این طرح انواع تجهیزات بیمارستانی از جمله اتاق عمل سیار، اتوبوس آمبولانسی، بیمارستان صحرایی، درمانگاه سیار، تجهیزات آزمایشگاهی و آزمایشگاه جنگ نوین به کارگرفته شده است.

لازم به ذکر است که نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از یکان‌های اصلی در آبادانی و عمران منطقه مکران است.

این نیرو هم راستا با ساخت منطقه دریایی در جاسک و احداث زیرساخت‌های اساسی برای استقرار یکان‌های متعدد در آب‌های ساحلی دریای عمان، بیشترین نقش را در عمران این مناطق در حوزه‌های غیر نظامی نیز دارد.

امير دريادار دوم محسن مرادي نيا رييس اداره بهداشت و درمان نداجا نيز در اين باره اظهار داشت: همزمان با اجراي رزمايش بزرگ ولايت ٩٧، تيم هاي پزشكي ما ازجمله يك تيم ١٠ نفره از پزشكان متخصص با حضور در جاسك و مناطق محروم و روستاهاي اطراف منطقه، درحال ويزيت و معالجه رايگان مردم اين مناطق هستند.

مرادي نيا افزود: براي اين كار درمانگاهي در نظر گرفته شده و بيماراني هم كه نياز به معالجه بيشتر دارند به بيمارستان سيدالشدا در بندرعباس منتقل ميشود.

رییس اداره بهداشت و درمان نداجا افزود: در این خدمات که از پیش از آغاز رزمایش شروع شده؛ صدها نفر از مردم مراجعه کرده و ویزیت میشوند.

مرادی نیل خاطر نشان کرد: در خصوص رزمایش نیز ما اقدام به برپایی جادر های بیمارستانی و بیمارستانهای صحرایی کردیم.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ