مسابقات
 

 در هفتمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر با حضور سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح 5 دستاورد رزمی دفاعی شامل راکت هدایت شونده فجر 5، سامانه سلاح دوش پرتاب میثاق 3، سامانه سلاح نارنجک انداز 40 میلیمتری و مهمات پیشرفته، سلاح انفرادی کالیبر 45 /5.56 مصاف و سلاح کمری ملی رونمایی و خط تولید آن افتتاح شد.
سامانه سلاح دوش پرتاب میثاق 3 یک موشک زمین به هوا ایرانی قابل حمل توسط نفر است که نمونه های قبلی آن با نام های میثاق یک و دو در نیروهای مسلح کشورمان مورد استفاده قرار گرفته است.
سامانه سلاح دوش پرتاب میثاق 1و2 به عنوان یک سلاح ارتفاع پایین در یگانهای قرارگاه پدافند هوایی مورد استفاده قرار می گیرد و نقش موثری در پوشش پدافند هوایی در بیش از 3700 نقطه از کشور را دارد.
پس از پایان جنگ تحمیلی و با توجه به وضع تحریم های ظالمانه علیه کشورمان و نیاز به یک سامانه قدرتمند پدافند هوایی  ارتفاع پایین وبا امکان حمل نوسط نفر و استقرار در اماکن صعب العبور ،دره ها ،دهلیزها و دالانهای نفوذی ،متخصصین جوان صنایع نظامی دست به کار تحقیق و پژوهش شدند و پس از تلاش بسیار پروژه موشکهای میثاق به بار نشست تا کشور در این حوزه به خود کفایی برسدو موشکهای میثاق 1 و2 هم اکنون در چرخه دفاع هوایی کشور مشغول به خدمت هستند.
سامانه  سلاح میثاق 2یک موشک زمین به هوا هدایت شونده مادون قرمز قابل حمل توسط نفر و نسل و نسخه بعدی موشک میثاق-۱ است.
سرعت این موشک بالغ بر 600 متر بر ثانیه است واز مهمترین ویژگی‌های پرتابگر میثاق می‌توان به سامانه هدایت خودکار این سامانه اشاره کرد که امکان شلیک‌کن و فراموش‌کن را فراهم کرده و به کاربر اجازه می‌دهد به سرعت موضع پرتاب را ترک و از خطر آسیب دیدن از سوی دشمن کاسته شود.
موشک دوش پرتاب میثاق 2 دارای حدود 1 کیلوگرم سرجنگی و عدم تاثیر امواج اخلال‌گر نظیر ECM بر ایجاد خطا در هدف‌گیری را داراست.
امروز با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نسل سوم این سلاح انفرادی رونمایی شد.
 

 
 
امتیاز دهی