شهید ستاری در بیان رهبر معظم انقلابستاری در میدان های جنگ بارها تا مرز شهادت پیش رفت.

او شب و روز نمی شناخت و تمامی لحظات زندگی خود را وقف خدمت به اسلام و نظام اسلامی کرده بود.

 

دروصف شهید سرلشکر ستاری همین بس که مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا در شرح رشادتها و خدمات این شهید بزرگوار می فرمایند:

«شهید ستاری درمیدان های جنگ، بارها تا مرز شهادت پیش رفت و پیوسته در طلب شهادت بود. او شب وروز نمی شناخت و تمامی لحظات زندگی خود را وقف خدمت به اسلام و نظام اسلامی کرده بود.»

 

همچنین رهبر معظم انقلاب درباره شهید ستاری ضمن اشاره به این مطلب که از اولین روزهایی انقلاب با این شهید بزرگوار آشنا بوده است، درباره اقدامات ارزشمند ایشان درزمینه طراحیهای علمی- نظامی می فرمایند:

«ساخت وسایل زمینی رادارها و وسایل هدایت شونده زمینی و به کارگیری بسیار دشوار و پیچیده آنها جزو افتخارات نیروی هوایی است، که شهید ستاری قبل از آن که فرمانده نیروی هوایی شود، یکی از قهرمانهای این میدان بود. او و بسیاری دیگر که امروز دربین شما هستند ومن آنها را می شناسم، از همان زمان و بعد از آن زمان، درداخل جبهه ها لحظه مشغول تحرک و فعالیت جانکاه اما شیرین برای یک انسان متعهد بودند»

(19/11/79)

 

گوشه ای دیگر از سخنان مقام معظم رهبری درباره شهید ستاری:

«امروز هم وقتى به ورامین نگاه مى‌کنیم، مى‌بینیم این منطقه ایستا نیست و در همان حدّ شهداى مظلوم پانزده خرداد چهل‌ودو متوقّف نشده است. بعضیها هنرشان توقّف در افتخارات گذشته است. اسلام به ما حرکت به سمت افتخاراتِ تازه را واجب مى‌کند و این را راه رسیدن به کمال مى‌داند. پشت سر آن شهیدان، شهداى عزیز ورامین و این منطقه در جنگ تحمیلى است، که سى‌ودو شهید این منطقه جزو سرداران نیروهاى مسلّحند. این چیز کمى نیست. شهداى عزیزى مثل امیران عالى‌مقام نیروى هوایى، مثل سرداران سپاه پاسداران، خانواده‌هاى سه شهید داده، دو شهید داده، در همه قشرها. رحمت خدا بر مرحوم «جنیدى» روحانىِ پاکبازِ پدر سه شهید، بلکه چهار شهید - چون پسر چهارم او هم که از دنیا رفت، آن‌طورى که اطّلاع دادند، جزو کسانى بود که آسیب شیمیایىِ دوران جنگ را دیده بود - و خانواده‌هاى متعدّدى که نام شهید «ستّارى» و «اردستانى» و «على‌قمى» و بقیه سرداران باارزش بر سر درِ این خانواده‌هاى بلندپایه نوشته است. اینها شناسنامه یک ملت و یک شهر و یک کشور است.»

بیانات در دیدار مردم ورامین ـ‌ (۱۳۸۲/۰۳/۲۲)

 

«البته نیروى هوایى ما از جهت رزم و وسایل رزمى هم هیچ کم و کسر ندارد. در دوران دفاع مقدّس و قبل و بعد از آن - بخصوص در آن مواقع حسّاس - نیروى هوایى چه بر روى آسمان، چه بر روى زمین، چه در داخل صفوف نزدیک به صفوف مقدّم، چه در پشت جبهه‌ها و چه در داخل پایگاهها، حامل افتخار بود. هزاران ساعت پرواز افتخارآمیز در پرونده نیروى هوایى ثبت است. ساخت وسایل زمینى - رادارها و وسایل هدایت شونده زمینى - و به کارگیرى بسیار دشوار و پیچیده آنها جزو افتخارات نیروى هوایى است، که شهید ستّارى قبل از آن که فرمانده نیروى هوایى شود، یکى از قهرمانهاى این میدان بود. او و بسیارى دیگر که امروز در بین شما هستند و من آنها را مى‌شناسم، از همان زمان و بعد از آن زمان، در داخل جبهه‌ها لحظه به لحظه مشغول تحرّک و فعّالیت جانکاه، اما شیرین براى یک انسان متعهّد بودند. این افتخارات هم در پرونده نیروى هوایى ما هست.»

بیانات در دیدار جمع کثیرى از پرسنل نیروى هوایى ـ‌ (۱۳۷۹/۱۱/۱۹)

 

«نقش شهداى بزرگوار نیروى هوایى در پیشرفت همه‏جانبه‏ى این نیرو و فداکاریها و ایثارگریهاى آن بسى آشکار و تعیین‏کننده است، و در این میان تأثیر مدیریت شجاعانه و مبتکرانه و سرشار از تلاش و پیگیرى شهید عزیز سرلشکر منصور ستارى انکارناپذیر است.»

انتصاب فرماندهی‌ نیروی‌ هوایی‌ ارتش‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ـ (۱۳۷۳/۱۱/۰۶)

 

«خدا را شکر مى‌کنیم که زحمات افسران رشید نیروى هوایى، ثمرات شیرین خود را بتدریج نشان مى‌دهد. این جمعِ دانشجویان و فارغ‌التّحصیلان و این نظام معنوى و پیشرفتهاى علمى، نظامى، اخلاقى و دینى، هرکدام، مژده‌اى براى ملت ایران است. رحمت خدا بر کسانى که در راه پدیدآوردن چنین وضعى، سالهایى را با تلاش و کوششِ مجاهدت‌آمیز گذرانیدند و به شهادت رسیدند. رحمت خدا بر شهید «ستّارى»، شهید «بابایى»، شهید «اردستانى» و دیگر شهداى عزیزى که هر کدام در پدید آوردن این وضعیت مطلوب - که مایه روشنى چشم هر بیننده است - سهم وافرى داشتند. شکرگزارى از شهید ستّارى، همین را اقتضا مى‌کند که این دانشگاه به نام آن شهید نامگذارى شود.»

بیانات در دیدار دانشجویان دانشگاه هوایی ـ (۱۳۷۴/۰۹/۲۶)

 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر