شنبه 29 شهریور 1399  
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.اخبار نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران
فرمانده یکان پهپاد نزاجا:
انهدام اهداف در فاصله 250کیلومتری با پهپادهای انتحاری

سرهنگ خاکی اظهار داشت: امروز تمام پهبادهای ما توان ارسال آنلاین تصاویر را داشته و اهداف را از فاصله 250 کیلومتری با پهبادهای انتحاریمان مورد هدف قرار می دهیم.

سرهنگ خاکی اظهار داشت: امروز هیچ پهپادی نیست که پرواز کند و توان ارسال آنلاین تصاویر را نداشته باشد.

سرهنگ رضا خاکی، فرمانده یکان پهپاد نیروی زمینی ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار قرارگاه فرهنگی رسانه ای ارتش در منطقه عمومی رزمایش محمد رسول‌الله (ص) ارتش، با بیان اینکه یکان هواپیماهای بدون سرنشین نیروی زمینی طبق یک سناریوی جنگ واقعی وارد این رزمایش شده است، اظهار داشت: پهپادهای ما در این رزمایش در قالب نیروهای خودی و نیروهای دشمن به انجام مأموریت می‌پردازند.

خاکی افزود: در این رزمایش مأموریت‌هایی از قبیل شناسایی، مراقبت و شرکت در عملیات روانی علیه نیروهای دشمن به یکان پهپادی واگذار شده اما ما این قابلیت و توانمندی را داریم تا در صورت دستور هواپیماهای بدون سرنشین رزمی نزاجا را نیز وارد رزمایش کنیم.

خاکی در خصوص قابلیت این هواپیماها نیز، گفت: بسته به نوع فنآوری‌هایی که هر کشور از آن استفاده می‌کند تجهیزاتی هم که روی پهپادها نصب می‌شود متفاوت است و امروز کشور ما به توانمندی‌هایی رسیده که دوربین‌ها و تجهیزات مورد استفاده در هواپیماهای بدون سرنشین به صورت کاملاً بومی تولید شده و برای مثال قدرت بزرگنمایی و رزولیشن این دوربین‌ها به حدی است که نیازهای نیروی زمینی را در موضوع جمع‌آوری اطلاعات و کشف و شناسایی برآورده می‌کند.

سرهنگ خاکی با بیان اینکه فنآوری پهپاد یکی از جوان‌ترین فنآوری‌های وارد شده در نیروی زمینی است، گفت: ما در این رزمایش سعی داریم تا هواپیماهای بدون سرنشین را به صورت کامل از نظر تکنیک و تاکتیک با سایر رسته‌ها هماهنگ کنیم تا بتوانند به خوبی در انجام عملیات با یکدیگر همکاری کنند و امیدواریم در این رزمایش نیز نمره خوبی بگیریم.

وی در ادامه با بیان این که تمامی پهپادهای ما  به توانمندی ارسال آنلاین تصاویر مجهز هستند، گفت: امروز یکان پهپادی در هر نقطه کشور که نیروی زمینی در آن فعالیت داشته باشد حضور دارد و در صورت نیاز خط مقدم شناسایی هوایی در این مناطق و در مناطق مرزی خواهد بود.

فرمانده یکان پهپاد نزاجا در خصوص هواپیماهای بدون سرنشین رزمی نیز، گفت: پهپادها انواع مختلفی دارند که اجرای عملیات رزمی یکی از مأموریت‌های آنهاست که می‌توانند با استفاده از بمب و راکت و یا به صورت انتحاری آن را انجام دهند.

سرهنگ خاکی خاطرنشان کرد: نیروی زمینی ارتش تنها یکان ارتش است که از پهپاد انتحاری برخوردار بوده و این پهیاد با نام رعد می‌تواند اهداف را در بُرد 250 کیلومتر به صورت نقطه‌ای مورد هدف و انهدام قرار دهد.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
[PageVisit]