شنبه 29 شهریور 1399  
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.اخبار نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران
فرمانده نیروی زمینی ارتش:
پهپاد انتحاری برای نخستین بار در رزمایش محمد رسول الله (ص) استفاده شد

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: پهپاد انتحاری برای نخستین بار در رزمایش محمد رسول الله (ص) مورد استفاده قرار گرفت.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: پهپاد انتحاری برای نخستین بار در رزمایش محمد رسول الله (ص) مورد استفاده قرار گرفت.

به گزارش قرارگاه فرهنگی رسانه ای ارتش از منطقه رزمایش، امیر سرتیپ پوردستان در این رابطه اظهارداشت: یکی از مأموریت های نیروی زمینی در این رزمایش استفاده از پهپاد های نیروی زمینی است.

وی افزود: ما در دو مرحله از پهپادهای نیروی زمینی استفاده می کنیم که در مرحله نخست پهپادهای ما نقش دشمن را ایفا کرده و در مرحله دوم پهپادهایی در نقش نیروهای خودی به پرواز درمی آیند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: با قابلیتی که در صنعت وجود دارد، بُرد پهپادهای ما بیشتر شده و قابلیت عملیاتی آنها ارتقا یافته است.

سرتیپ پوردستان خاطرنشان کرد : این پهپادها نسبت به گذشته بار بیشتری را حمل می کنند و دوربین های با کیفیت بیشتری را به همراه دارند.

وی با بیان این که این پهپادها به شایستگی می­توانند پشتیبان نیروهای ما باشند، اظهارداشت: این پهپادها ، دستان بلند نیروی زمینی در صحنه های نبرد هستند.

امیر پوردستان با بیان این که پهپاد انتحاری برای نخستین بار در این رزمایش مورد استفاده قرار می گیرد، گفت: این پهپاد می تواند برای حمله به اهداف هوایی و زمینی مورد استفاده قرار گیرد و در صورت دیدن یک هدف مشکوک به آن حمله کند.

وی این پهپاد را یک بمب متحرک توصیف کرد.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
[PageVisit]